Programda Kuranı Kerim Tilaveti ve ezanın okunmasının ardından hep birlikte dualarla iftar yapıldı. 

Vali Coşkun burada yaptığı açıklamada, “Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin  bu vatanın her karışında kanları, alın terleri ve gayretleri var. Bizlerde aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin canı pahasına verdiği mücadeleler sonucunda şu anda huzur içinde iftarımızı yapıyoruz.

Başkan Adayı Fırat Görgel: Esnafımızın Teveccühü Bize Moral Veriyor Başkan Adayı Fırat Görgel: Esnafımızın Teveccühü Bize Moral Veriyor

Bu vesileyle mübarek Ramazan Ayı’na huzurla ulaşmamıza vesile olan şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, hayatta olan gazilerimize de aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir ömür temenni ediyorum,” dedi.

İftar sonrası gazilerimiz ve aileleriyle yakından ilgilenen Vali Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun, gazilerimiz ve değerli aileleriyle birlikte olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

İftar programına, gazilerimiz ve ailelerinin yanı sıra Valimiz Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun, Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Habibe Öçal, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.