Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı tebrik mesajında, bayramların toplum üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekti.

BAYRAMLAR MİLLİ VE MANEVİ DUYGULARIMIZI PEKİŞTİRİR

Vali Ünlüer, bayramların milli ve manevi duyguları güçlendirdiğini vurgulayarak, “Bayramlar, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularıyla kardeşlik, akrabalık ve komşuluk bağlarını kuvvetlendiren, yoksulu gözetme ve yetimi sevindirme gibi güzel hasletleri yaşatan müstesna günlerdir. Bu vesileyle yeni umutlarla bir bayrama daha kavuşmanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

KURBAN BAYRAMI FEDAKARLIK VE TESLİMİYETİN NİŞANESİDİR

Kurban Bayramı'nın, hak yolunda teslimiyet ve fedakarlığın bir simgesi olduğunu belirten Ünlüer, “Bu bayram, kültür ve geleneklerimizle birlikte dini değerlerimizin bize yüklediği sorumlulukları hatırlamak ve hayata geçirmenin en güzel vesilesidir” ifadelerini kullandı.

DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DUYGULARINI HER GÜNE YAYMALIYIZ

Vali Ünlüer, bu müstesna günlerin coşkusunu ve sevincini yaşarken, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe yaymamız gerektiğini belirtti.

Ünlüer, “Dini bayramlarımızda akraba ziyaretleri dışında, özellikle yaşlı, kimsesiz, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı ziyaret ederek bayramın manevi huzurunu ve heyecanını paylaşmalıyız” dedi.

Kahramanmaraş'ta pide ve lahmacun fiyatlarına zam geldi: Yeni fiyat listesi Kahramanmaraş'ta pide ve lahmacun fiyatlarına zam geldi: Yeni fiyat listesi

KIRGINLIKLARI BİR KENARA BIRAKIP KARDEŞLİĞİ PEKİŞTİRMELİYİZ

Manevi atmosferi yüksek olan bu günlerin bir vesile olarak görülmesi gerektiğini belirten Vali Ünlüer, “Dargınlıklarımızı, kırgınlıklarımızı ve kızgınlıklarımızı unutarak, yardımlaşmayı artırmak suretiyle kardeşlik duygularımızı pekiştirmeliyiz” şeklinde konuştu.

TRAFİKTE DİKKATLİ OLUN ÇAĞRISI

Kurban Bayramı'nı huzur ve güven içerisinde geçirmek için özellikle seyahate çıkacak vatandaşların trafikte dikkatli olmalarını isteyen Ünlüer, “Trafik kurallarına titizlikle riayet edilmesini istirham ediyorum” dedi.

BAYRAM KUTLAMASI VE TEMENNİLER

Vali Ünlüer, “Bu duygu ve düşüncelerle, Mübarek Kurban Bayramı’nın tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, bütün hemşehrilerimizin bayramını kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde bir bayram geçirmenizi diliyorum” diyerek mesajını tamamladı.

Editör: İsa Aslantaş