Bursa'da, Adana'dan gelerek kendilerini depremzede gibi tanıtıp kiraladıkları otel ve apart dairelerde kadınları fuhşa zorlayan 4 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Olay, Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği'nin gerçekleştirdiği başarılı operasyonla sonuçlandı.

ZORLA FUHŞA SÜRÜKLENEN KADINLAR KURTARILDI

İ.D. ve eşi N.D. çifti ile Bursa'da yaşayan H.A. ve A.T., kiraladıkları otel ve apart dairelerde 5 kadını zorla fuhşa sürükledi. Bu vahim durumu fark eden bir vatandaşın ihbarı üzerine, Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Başsavcılık koordinesinde yapılan çalışmalar sonucunda, şüpheliler teknik ve fiziki takibe alındı.

DEPREMZEDEN ROLÜYLE KİRALADI, FUHŞA ZORLADI

İ. D. ve N. D.'nin ifadelerinde ortaya çıkan şaşırtıcı detaylar, çetenin kullandığı taktikleri gün yüzüne çıkardı. İkilinin, kiraladıkları otel ve apart daireleri kiracı olarak kabul ettirmek amacıyla depremzede gibi davrandıkları belirlendi. Bu yöntemle masum bir izlenim bırakarak kadınları kandıran çete, daha sonra onları zorla fuhşa sürüklüyordu.

Kafes-50 operasyonlarında 2 organize suç çetesi çökertildi, 37 şüpheli yakalandı Kafes-50 operasyonlarında 2 organize suç çetesi çökertildi, 37 şüpheli yakalandı

4 ŞÜPHELİ MAHKEMECE TUTUKLANDI, KADINLAR KURTARILDI

Polisin gerçekleştirdiği başarılı operasyonun ardından, 4 şüpheli emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından mahkemeye sevk edildi. Mahkeme tarafından tutuklanan şüpheliler, adalet önünde hesap verecekler. Öte yandan, zorla fuhşaya sürüklenen 5 kadın ise polis müdahalesi sayesinde kurtarılarak işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Bursa'da depremzedeleri rolüyle kötü niyetli bir plana başvuran çete, emniyet güçlerinin kararlı mücadelesi sonucunda adalet önünde hesap verecek.