WhatsApp, Mac işletim sistemi macOS için uzun süren bekleyişin ardından yeni uygulamasını sonunda kullanıcılara sunuyor. Bu özel haberde, WhatsApp'ın macOS için sunduğu yeni uygulama ve özellikleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

WHATSAPP, MACOS KULLANICILARINA YENİ BİR DENEYİM SUNUYOR

WhatsApp, daha önce beta programı dahilinde sınırlı bir kullanıcı kitlesiyle test edilen yeni macOS uygulamasını tüm kullanıcılar için erişilebilir hale getirdi. Bu adım, Mac kullanıcılarına mobil cihazlardaki deneyimlerini MacBook'larına taşıma fırsatı sunuyor.

SESLİ GRUP ARAMALARI VE MESAJLAŞMA ARTIK MACBOOK'TA

Yeni macOS uygulaması sayesinde kullanıcılar, sesli grup aramalarına katılabilir, mesaj gönderebilir ve alabilir, hatta ses kayıtları yapabilirler. Bu, mobil cihazlarda zaten bulunan özellikleri artık MacBook'ta kullanabilme olanağı sunuyor.

whatsapp-macos-kullanicilari-icin-yeni-uygulamasini-duyurdu

WHATSAPP, MAC APP STORE'A DA GELİYOR

WhatsApp'ın yeni macOS uygulaması, şirketin resmi internet sitesinden indirilebilirken, yakında Apple'ın Mac App Store adlı uygulama mağazasında da bulunabilecek. Bu, kullanıcıların uygulamayı daha kolay ve güvenilir bir şekilde edinmelerini sağlayacak.

ÇEVRİM DIŞI KULLANIM İMKANI

WhatsApp'ın yeni macOS uygulaması, internet bağlantısı gerektirmeksizin kullanılabiliyor. Bu, kullanıcıların çevrim dışıyken dahi mesajlaşmalarını sürdürebilmelerine olanak tanıyor.

ANDROİD TELEFONLARLA SENKRONİZASYON

Özellikle dikkat çeken bir diğer özellik ise, WhatsApp macOS uygulamasının iPhone'a bağlı olma zorunluluğu olmamasıdır. Kullanıcılar, Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonlarını bile bağlayarak WhatsApp'ı kullanabilirler. Tek yapmanız gereken, telefonunuzdaki QR kodunu bilgisayarınıza okutmak ve mesajlarınızın senkronize olmasını sağlamaktır.

Threads kapanıyor mu? Threads kapanacak mı? Threads neden kapanacak? Threads kapanıyor mu? Threads kapanacak mı? Threads neden kapanacak?

Bu yeni macOS uygulaması, WhatsApp kullanıcılarına büyük ekranlı bir deneyim sunarken, gelişmiş dosya paylaşımı ve sohbet geçmişi görüntüleme gibi özelliklerle de dikkat çekiyor. Ayrıca, WhatsApp'ın güvenlik önlemleri sayesinde kişisel mesajlarınız ve aramalarınız uçtan uca şifreleme ile korunmaya devam ediyor.