Yagi, yani Yağız Sırma 8 Ocak 2001 yılında İstanbul şehrinde doğmuştur. Aslında müzikle ilgisi çok eski yıllara dayanan 21 yaşındaki Yağız, 8 yaşında piyano ile tanışmış ve müzik hayatına ilk adımı atmıştır. Piyano çalmaktan albüm çıkarmaya ve iyi isimlerle anılmaya kadar gelinen bu yolculuğun başrolü Yagi, her sene kendine bir şeyler katarak kariyerinde yükselmeye başlamıştır. Aynı zamanda müzik dinlemeden duramayanların ve çeşitli listeler ile en sevilen müzikleri derlemek isteyenlerin kullandığı Spotify uygulamasında da boy gösteren Yagi, günümüzde ses mühendisliği, şarkı yazarlığı ve prodüktörlük gibi işlerle de uğraşmaktadır.

Başarıya ulaşmaya devam eden ve müzik kariyerini iyice ilerleten Yagi, ower isimli sanatçı ile bağımsız müzik şirketi olan Los Turcos'u da kurmuş oldu. Gördüğünüz gibi aslında küçük yaştan beri müzik ile iç içe olan ve sürekli müzik hayatına bir şeyler katmaya çalışan Yağız, henüz 21 yaşında büyük başarılara imza atmış ve atmaya da son hızda devam etmektedir.

Kariyerine çoğu kişinin bildiği Twitch adlı sosyal medya platformu üzerinden partnerli (doğrulanmış) yayıncılık yaparak 2015 yılında başlayan Yağız, ruhun gıdası müzik türlerinden biri olan hiphop müzik ile 2018 yılında tanışmıştır ve aslında isminin aksine tam da zamanında çıkardığı “Zamansız” albümü ile birçok kişinin ilgisini müziğine ve kendisine çekmiştir. Adım adım emekle ilerlenen bu yolda çeşitli tekliler ve albümü ile son hızda kariyerine devam etmektedir.

Tabii ki bununla da yetinmeyen genç sanatçı Yagi, müzik dünyasında ismi bilinen Arem Özgüç ve Furkan Karakılıç ile çalışmalar yapmış ve müzik hanesine her zaman yenilerini, daha iyilerini eklemiştir. Private partilerden müzik turnelerine ve IF Performance sahnesine kadar müzikleri ile yer alan ve ismini sıkça duyuran Yagi’nın şarkıları, Avrupa Müzik ve MuzikPlay etiketleri bünyesinde yayınlanmakta ve sevenlerinin beğenisine sunulmaktadır.

Marul Kafa annesi kimdir, neden öldü? Gözyaşlarına boğuldu... Marul Kafa annesi kimdir, neden öldü? Gözyaşlarına boğuldu...

Yagitrap

Müzik platformlarında ve sosyal medya hesaplarında Yagitrap veya Yagi ismini kullanan Yağız Sırma, Durma, Deniyorum, Gerçekler, Geri Gel, Hislerim, Kin, Karantina, Kolay, Peşindeyim Hala ve Rüya gibi şarkıları ile dinleyicilerinin müzik listelerinde yerini çoktan aldı.

Sizler de Spotify, Tiktok, Youtube ve Instagram’da aktif olan Yagi  sosyal medya hesaplarından takip ederek, müzik platformlarında şarkılarını dinleyip destek vererek Yagi’nın ilk dinleyicilerinden olabilir hem de genç bir sanatçının ilerlemesine katkıda bulunmuş olabilirsiniz.

Yagi’nin Sosyal Medya Hesapları:

Instagram: https://www.instagram.com/yagitrap

Spotify: https://open.spotify.com/artist/1vAlS7MjEHOpMHBpIKhduL?si=9kyN-M6dQCeIUDLI0vU67Q

Editör: TE Bilisim