Sur Belediyesi'nde mazbata töreni sonrası hakaret içeren sözlere soruşturma Sur Belediyesi'nde mazbata töreni sonrası hakaret içeren sözlere soruşturma

Artık WhatsApp kullananların ne konuştuğuna, kime ne söz söylediğine daha fazla dikkat etmesi gerekecek. Çünkü mesajlaşma platformu WhatsApp'ta yapılan yazışmalar artık yasal açıdan delil kabul ediliyor.

YARGITAY KARARI ÖNEMLİ

Adana'da görülen bir ticaret davasında taraflardan biri, WhatsApp yazışmalarını delil olarak sundu. Ancak mahkeme, senet olmadığı için yazışmaları delil olarak kabul etmedi ve davanın reddine karar verdi. Ancak, Kanal D Haber'de yer alan habere göre, mahkemenin bu kararı Yargıtay'a taşındı.

EMSAL KARAR YARGITAY'DAN

Yargıtay, WhatsApp yazışmalarını elde yazılı imzalı bir belge olmasa dahi delil olarak kabul etti. Böylece, yerel mahkemenin kararını da bozdu. Bu kararla birlikte Yargıtay, WhatsApp yazışmalarının tek başına delil olarak kabul edilebileceği konusunda emsal bir karara imza attı. Avukat Alperen Kadıoğlu, "Yargıtay'ın kararı sonrası yerel mahkemelerin artık WhatsApp yazışmalarını kesin delil olarak kabul etmesi gerekiyor" dedi.