KAHRAMANMARAŞ'IN Onikişubat ilçesinde yaşayan ve 19 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan Ali Konuk (44), hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş'taki "ölüm yolu" için önlem alınması çağrısı Kahramanmaraş'taki "ölüm yolu" için önlem alınması çağrısı

TRAJİK HAYAT HİKAYESİ

Ali Konuk, henüz 2 yaşındayken babasını bir trafik kazasında kaybetmişti. Büyüyüp bir elektrik teknikeri olarak çalışmaya başlayan Konuk, 2004 yılında maruz kaldığı trafik kazası sonucu hayatı tamamen değişti. Kazanın ardından doktorlar, Konuk'un sadece birkaç yıl yaşamasının beklendiğini söylemişti. Boynundaki kırıklar ve kesikler nedeniyle kollarını ve bacaklarını kullanamaz hale gelen Konuk, uzun yıllardır yatağa mahkum bir hayat sürdü.

YOUTUBE'DA "YATAN ADAM" İSİMLİ KANALIYLA TANINDI

Yaşadığı zorlu süreçte umutsuzluğa kapılmayan Ali Konuk, YouTube'da 'Yatan Adam' adlı kanalını açarak hayatını paylaşmaya başladı. Kanalı, yaklaşık 38 bin takipçi tarafından izlendi. Konuk, sosyal medya üzerinden insanlara umut aşılayarak, engelli bireylerin yaşadığı zorluklara dikkat çekiyordu.

"UTANIYORUM" MESAJI SON PAYLAŞIMI

Ali Konuk'un hayat dolu paylaşımları arasında yer alan son mesajı, "Dini, dili, rengi ne olursa olsun. Sebep ne olursa olsun. Çocukların öldürüldüğü bir dünyada yaşanmaktan utanıyorum" şeklindeydi.

CENAZE ŞEYH ADİL CAMİ'NDE DEFNEDİLECEK

Ali Konuk'un cenazesi, Şeyh Adil Cami'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Şeyh Adil Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Kendisiyle aynı acıyı paylaşan sevenleri ve takipçileri, cenaze namazında ona veda edecek. Ali Konuk, yaşadığı zorlu hayatına rağmen umut ve direnciyle tanınan bir isim olarak anılacak.