Yaklaşan İYİ Parti kurultayı, eski milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun geri dönüşü ve genel başkanlık adaylığı iddialarıyla gündemi sallıyor. Ancak bu iddiaların ötesinde, Ağıralioğlu'nun kendi parti yolunda mı ilerleyeceği sorusu da merak konusu. İşte detaylar...

YAVUZ AĞIRALİOĞLU: YENİ BİR PARTİ YOLUNDA MI?

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, İYİ Parti'nin kurultay öncesinde Yavuz Ağıralioğlu'nun isminin kulislerde yankılandığını belirtti. Canova, "İYİ Parti kulislerinde, teşkilatın Yavuz Ağıralioğlu'nu geri getirme baskısı altında olduğu konuşuluyor. Hatta bazı potansiyel adaylar, onu ikna etmek için çaba harcıyor. Ağıralioğlu şu anda uzaktan da olsa süreci takip ediyor ve kendi parti kurma önceliğine sahip" şeklinde konuştu.

"KONGRE GÜNDEMİMİZDE YER ALMIYOR"

Bu gelişmelerin ardından Ağıralioğlu'nun açıklamaları dikkat çekiyor. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Meral Hanım'ın liderlik örneği göstererek seçim sonuçlarının sorumluluğunu üstlenmesi, Türk siyaseti için önemlidir. Biz, parti içi çekişmelerden uzak duracağımızı ve kongreyle ilgili bir gündemimizin olmadığını vurgulamak istiyoruz. Bizim önceliğimiz memleket meseleleridir. İYİ Parti içinde emek veren herkesin karar vereceği bir süreçtir ve onlara kolaylıklar diliyorum."

Amerika 2024 asgari ücret ne kadar? Amerika 2024 asgari ücret ne kadar?

YENİ PARTİ YOLUNDA ADIMLAR

Açıklamalarının devamında Ağıralioğlu, sonbaharda yeni bir parti kuracaklarını belirtti. "Allah'ın izniyle, sonbaharda, hazırlıklarını tamamladığımız bir siyasi mücadele ile milletimizin desteğini talep edeceğiz. Ülkemiz büyük ekonomik zorluklarla karşı karşıya. Önümüzdeki dönemde, Türk milletinin refahını artırmak için çabalayacağız. Siyasi irademiz, yakın gelecekte milletin hizmetinde olacak. Bu duyuruyu yaptığımızda, tüm milletimizle beraber hareket edeceğiz. Allah yardımcımız olsun" dedi.