Mesut Tuğrul yazdı: Tümkiad başkanı Eliaçık mı Ağzı açık mı? Tümkiad’ın belirttiği zihniyet Öksüz mü?

Baştan söylemem lazım; kentte yeni kurulan Tümkiad’ın Başkanı Muhammet Eliaçık’ın tavrını, izlediği yolu beğenip bu memleketin gelecekte söz sahibi olacak isimlerden biri olduğunu her zaman söylemişimdir.

Mesut Tuğrul yazdı: Tümkiad başkanı Eliaçık mı Ağzı açık mı? Tümkiad’ın belirttiği zihniyet Öksüz mü?

Belki de bu söylemlerimiz başkan beyi cesaretlendirip, arzularına karşı koyamadığı teklifler karşısında duruşunun değişmesine yol açmıştır.

Bu kadar fanatik olmak, belki de bu kadar kısa sürede hayatının en büyük fırsatı olarak gördüğü makamı,  memleket milliyetçiliği düşüncesinin önüne geçmesini üzülerek izliyorum.

Kraldan çok kralcılık söylemi belki biraz ağır olur ama yaşananların da ortada olduğunu söylemek istiyorum.

Bu yazımı da Sayın Eliaçık’ın açıklamaları karşısında tam bir hayal kırıklığı yaşadığım için kaleme alıyorum.

Cumhurbaşkanımız için yapılan ‘Tek’ Adam ifadesi gibi Sayın Eliaçık ve beraberindeki heyetin ‘BİR’ ifadesiyle deklare etmeye çalıştığı fakat edemeyip kaçak güreştiği insanı ben söyleyeyim; Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz…

Sayın Öksüz’ü basın mensupları da çok sevmez; neden mi Basına çok reklam vermiyor ama memlekete yaptıklarıyla da gurur duyuyor.

Ulusallarda Kipaş ismi geçtiği zaman ‘işte Kahramanmaraş’ı tekstilin başkenti yapan firmaların başında geliyor’ diyoruz, duygulanıyoruz.

Avrupa’nın en büyük tesislerini kurarak kâğıt ithalatını minimuma indirdi’ diyoruz ve büyük bir şevk duyuyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışına katıldığı Aydın’daki kağıt fabrikası kimi gururlandırmadı?

‘Lee Cooper Kahramanmaraş’ın markası’ dediğimizde kimin göğsü kabarmıyor?

Başarıları gördükçe; ‘Kipaş yineki memleketin firmasıymış” kelimesini kim demiyor?

İhracatları, istihdamları, her şeyi meydanda

Ne oldu şimdi bir oy uğruna bunların hepsinden vaz mı geçiyoruz, işimize geldiği gibi mi konuşuyoruz?

Daha bitmedi;

Kipaş’tan bu kentte 12.000X3 kişi= en az 36.000 kişi direk, dolaylı olarak (Nakliye, tedarik zincirleri, dışardan hizmet alımı, servis vb.) en az 15.000 kişi daha eklediğinizde 50 bin-60 bin hatta 70 bin kişi ekmek yiyor.

Hesap çok basit, her ay kent ekonomisine en az 100 ila 150 milyon lira sadece Kipaş Holding nakit girdisi sağlıyor. Bu para bakkalında, berberinde, beyaz eşya ticaretinde, hatta Muhammet Bey’in yaptığı iklimlendirme işinde de sirkülasyonu sağlıyor.

Sayın Eliaçık önünüzde açık, bir komite başkanlığı veya meclis üyeliği için bu memleketin değerlerine imada bulunmak size yakışmıyor.

Memlekete hizmet etmek için Kahramanmaraş için çalışma yaptığınızı söylüyorsunuz ya; eğer yarın komitelerde isminiz çıkarsa, sözlerinizin bir anlam taşımadığını da belirmek isterim. Yine bu köşeden bunu da duyuracağım.

Birde hep tek liste ile gidildiğini eleştirdiğin ve senin bilmediğin bir Mehmet Balduk vardı. İşini öyle sağlam yapardıki; kimse karşısına çıkmaya cesaret değil utanırdı, ar ederdi. Çünkü Merhum Balduk işini layıkıyla yapardı.

Sayın Balcıoğlu 27 yıldır odada görevde, Sayın Buluntu’da dinamik ve hareketlilik katacağına inanıyor.

Büyüğünü bilmeyen küçüğünü hiç bilmez, tabiki bu anlayana

Her iki adaydan kim kazanırsa kazansın, 19 Kasım’dan sonra söylenen sözler ile kırılan kalpler kalacak, dostluklar devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2022, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67