Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar ve ekibi, basın mensuplarıyla bir araya gelerek istişare ve değerlendirme toplantısı düzenledi.

Heyecan Bahçesi kafeteryasında gerçekleştirilen toplantıda Akpınar, belediyenin finansal durumuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Akpinar Aciklama

Dulkadiroğlu'nda orta hasarlı binalara güçlendirme ruhsatı verildi Dulkadiroğlu'nda orta hasarlı binalara güçlendirme ruhsatı verildi

354 MİLYON LİRA BORÇ DEVRALINDI

Akpınar, Dulkadiroğlu Belediyesi'nin 1 Nisan 2024 tarihli borç raporunu açıkladı.

Rapor sonucuna göre belediyenin toplamda 353 milyon 795 bin lira, yani kısacası 354 milyon lira borç devraldığı ortaya çıktı.

Başkan Akpınar, bu borcun bir bahane olmadığını, ticaret adamı geçmişleri ve esnaf belediyeciliği anlayışıyla bu borcun üstesinden geleceklerine inandıklarını vurguladı. Akpınar, "Şehrimizi de ayağa kaldıracağımıza, yeni projelerimizle ve yeni kaynaklarımızla Dulkadiroğlu'nu kalkındıracağımıza inanıyoruz" dedi.

Akpinar Son Aciklama

ACİL ÖDEME BEKLEYEN 75 MİLYON LİRA

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Akpınar, kurumun şu an için toplam 354 milyon lira borcunun olduğunu ve bu borcun yaklaşık 120 firmaya toplam 75 milyon lira kadar acil ödeme yükümlülüğü getirdiğini açıkladı.

Akpınar, "En kısa zamanda da bu borçları ödeyeceğiz, yeni kaynak alanları ve yeni projelerimizle yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

2024'ÜN İLK 4 AYINDA 10 MİLYON LİRA ZARAR

Akpınar, 2024 yılı ilk 4 aylık dönemde belediyenin aylık gelirinin 58 milyon lira, aylık giderinin ise 68 milyon lira olduğunu açıkladı. Bu rakamlar ışığında, belediyenin bu dönemde aylık 10 milyon lira borç ile devralındığı ortaya çıktı.

Akpınar ve ekibi, Dulkadiroğlu Belediyesi'nin borç yükünü hafifletmek ve şehri kalkındırmak için yeni projeler geliştirmeye ve yeni kaynak arayışlarına devam edeceklerini ifade ettiler.