Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, yarın Kahramanmaraş'a bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geliyor. Bakan Memişoğlu'nun ziyaret programı, şehrin çeşitli kurumlarını ve önemli projelerini kapsıyor.

ÇEŞİTLİ KURUMLAR ZİYARET EDİLECEK

Bakan Memişoğlu, ziyaret programının ilk durağında Kahramanmaraş Valiliği'ni ziyaret edecek. Burada yetkililerle bir araya gelerek, şehirde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alacak.

AFAD VE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BRİFİNGLERİ

İl AFAD Müdürlüğü'nde düzenlenecek toplantıda, deprem sonrası yürütülen çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirilecek. Ardından İl Sağlık Müdürlüğü'nden brifing alınacak.

ACİL DURUM HASTANESİ İNŞAATLARINI İNCELEME

Bakan Memişoğlu, yapımı devam eden 400 yataklı acil durum hastanesinin inşaat alanını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alacak. Ayrıca Türkoğlu ilçesindeki acil durum hastanesi inşaatını da yerinde inceleyecek.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİ

Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na yapacağı ziyarette, şehirde yürütülen sağlık projeleri ve hizmetleri hakkında görüş alışverişinde bulunacak.

Kahramanmaraş'ta seyir halindeki otomobil alev alev yandı Kahramanmaraş'ta seyir halindeki otomobil alev alev yandı

SAĞLIK PROJELERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirilecek toplantıya KSÜ Rektörü, İl Sağlık Müdürü, başhekimler, KSÜ Tıp Fakültesi Dekanı ve hastane müdürleri katılacak. Bu toplantıda, şehirdeki sağlık hizmetleri ve projeleri üzerine değerlendirmeler yapılacak.

Editör: İsa Aslantaş