Yeniden Refah Partisi, 14 ve 28 Mayıs genel seçimlerinde Cumhur İttifakı'na destek vermişti.

31 Mart yerel seçimleri için alacakları tutumu merakla bekleniyordu. Genel Başkan Fatih Erbakan, Ankara'da düzenlenen basın toplantısında partisinin kararını açıkladı.

ERBAKAN: "AK PARTİ İLE İTTİFAK YAPMAYACAĞIZ"

Fatih Erbakan, AK Parti ile 31 Mart seçimlerinde ittifak yapmayacaklarını vurgulayarak, bu seçimi kendi adaylarıyla geçireceklerini belirtti. Erbakan, ittifakın bir beka meselesi olarak görülmediğini ifade etti.

"MUTABAKAT METNİNDE YAZANLARIN TERSİ ORTAYA KONULDU"

Erbakan, 2023'teki genel seçimlerde yapılan AK Parti ittifakını hatırlatarak, "Ortaya koyduğumuz mutabakat metni ile ilgili herhangi bir olumlu gelişme olmamıştır. Hatta tam tersine mutabakat metninde yazanların tersi ortaya konulmuş ve tersine icraatlar yapılmıştır." şeklinde konuştu.

Seçim Ateşi Yandı! Heyecan Artıyor: Bugün Son Günü! Seçim Ateşi Yandı! Heyecan Artıyor: Bugün Son Günü!

"TEŞKİLATLARIN YÜZDE 95'İ İTTİFAK İSTEMİYOR"

Partisinin teşkilatlarının büyük çoğunluğunun ittifak istemediğini belirten Erbakan, "Milletin bu seçimlerde Yeniden Refah Partisi'nin ittifak yapmasını istemediğini söyleyen Erbakan "İkinci teşkilatlarımız yer almamızı istemiyor. Bu seçimde teşkilatların yüzde 95'i istemiyor" ifadesini kullandı.

"KENDİ ADAYLARIMIZLA SEÇİME GİRECEĞİZ"

Ankara, İstanbul ve İzmir'de kendi adaylarıyla seçime katılacaklarını açıklayan Erbakan, "Parti olarak bu seçimlere biz 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçiminde olduğu gibi bir beka seçimi olarak bakmıyoruz. Beka meselesi olarak görmediğimiz bir seçimde kendi adaylarımızla seçime girmeyi ve gücümüzü göstermeyi istiyoruz." şeklinde konuştu.

"AK PARTİ HEYETİ ADİL BİR TEKLİFLE GELMEDİ"

Erbakan, AK Parti'nin partilerine adil ve dengeli bir teklifle gelmediğini ifade ederek, 31 Mart seçimlerinde herhangi bir ittifak yapmama kararı aldıklarını söyledi. Adaylarını 10 Şubat'ta Ankara Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenecek aday tanıtım programında ilan edeceklerini belirtti.