Antalya'nın Kepez ilçesine bağlı Ayanoğlu Mahallesi'nde bulunan 1932 Sokak'ta dün akşam saatlerinde, 6 katlı bir apartmanın 5. katında yaşayan A.Y.'den haber alamayan mülk sahibi, endişelenerek binaya geldi.

Kiracısından cevap alamayınca durumu hemen itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, kapıyı açarak içeri girdiklerinde beklenmedik bir manzara ile karşılaştılar.

Dairede bir albino cinsi piton bulunduğu tespit edildi. İtfaiye ekipleri, bu türün beslenmesinin yasak olduğunu bilerek yılanı yakalayıp Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi yetkililerine teslim etti. Ancak kiracı A.Y.'ye henüz ulaşılamadı.

Nesli tükenmekte olan tür Sinop'ta ortaya çıktı: Kaşınırken kameralara yakalandı! Nesli tükenmekte olan tür Sinop'ta ortaya çıktı: Kaşınırken kameralara yakalandı!

kiracisina-ulasamayan-ev-sahibi-girdigi-20297-3

SOSYAL MEDYADA İLGİ ÇEKEN PAYLAŞIMLAR

Öte yandan, A.Y.'nin sosyal medya hesaplarında pitonla ilgili çeşitli fotoğraf ve videolar paylaştığı ortaya çıktı. Kiracının, pitona "Pakize" ismini verdiği ve yılanı tavuk etiyle beslediği görüldü. A.Y.'nin albino pitonla olan yakınlığına dair çeşitli paylaşımları dikkat çekti.

Bir videoda pitona sarıldığı anlar yer alırken, bir diğerinde ise "Siz de gün sonu pitonunuza sarılıp dertleşiyor musunuz? Yoksa normal misiniz?" şeklinde espri yapması sosyal medyada ilgi uyandırdı.

PİTONUN KADERİ BELLİ OLDU

Hayvanat bahçesi yetkilileri, pitonun dişi olduğunu belirledi. Pitonun bir süre karantinada tutulacağı ve daha sonra sürüngenlerin bulunduğu alana alınacağı belirtildi.

Bu türün evde beslenmesinin yasak olduğu hatırlatıldı.