Bakan Tunç 'yakalandılar' deyip duyurdu! Terör halayı çekenlere soruşturma Bakan Tunç 'yakalandılar' deyip duyurdu! Terör halayı çekenlere soruşturma

Iğdır'ın Asma köyünde hayvan otlatan iki kardeşin ve sürülerinin üzerine yıldırım düştü. Olay sonucu yaralanan kardeşlere yardım etmek isteyen köylüler, onları toprağa gömerek kurtarmaya çalıştı.

YUNUS VE AZİZ AKTAŞ'A YILDIRIM ÇARPTI

Rahime ve Mehmet Ali Aktaş çiftinin dört çocuğundan Yunus Emre (17) ve Aziz Aktaş (15), hayvanlarını otlatmak için meraya çıktıkları sırada aniden bastıran sağanak yağış ile birlikte yıldırımın hedefi oldular. İki kardeş, yıldırım çarpması sonucu ağır yaralandı.

KÖYLÜLER AMBULANS GELENE KADAR YARALILARI TOPRAĞA GÖMDÜ

Köylüler, olay yerine hemen koşarak yaralı çocuklara yardım etmeye çalıştı. Ambulansın gelmesini beklerken, yaralı kardeşleri toprağa gömdüler. Sağlık ekipleri olay yerine ulaştıktan sonra ilk müdahaleyi yaparak yaralıları Iğdır Devlet Hastanesi'ne sevk etti.

YARALILARIN SAĞLIK DURUMU CİDDİ

Yıldırım çarpması sonucu Yunus Emre ve Aziz Aktaş'ın vücutlarında ciddi yanıklar oluştu. Doktorlar, kardeşlerin sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğunu bildirdi.

YILDIRIM ÇARPAN KİŞİ NEDEN TOPRAĞA GÖMÜLÜR?

Yıldırım çarpmasına uğrayan bir kişiye yapılacak ilk yardım müdahaleleri arasında toprağa gömme işlemi bulunmamasına rağmen, halk arasında bu yönteme sıkça başvurulur. Bunun nedeni, toprağın vücuttaki elektriği nötralize ettiğine inanılmasıdır

Editör: İsa Aslantaş