Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi öncesi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları mutabakata ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Özdağ, bu mutabakatın yazılı metinlerde yer almayan ancak "sözlü" olarak verilen taahhütleri içerdiğini belirtti.

Özdağ, bir röportaj sırasında Gazeteci Bahar Feyzan'ın YouTube kanalına konuk olarak, daha önce İçişleri Bakanlığı'na ek olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı için de Kılıçdaroğlu tarafından 'söz' verildiğini açıkladı.

TV100 Yazarı 'Abdullah Gül Parti Kuruyor Dedi’ ve Tarih Verdi TV100 Yazarı 'Abdullah Gül Parti Kuruyor Dedi’ ve Tarih Verdi

Bu taahhütlerin yazılı metinlerde yer almadığını vurgulayan Özdağ, şunları söyledi:

ZAFER PARTİSİ LİDERİ: "SÖZ VERİLEN KONULAR ÖNEMLİ"

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde CHP lideri Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdikleri görüşmede, önemli konuların masaya yatırıldığını ifade eden Özdağ, "Cumhuriyet Halk Partisi'ne 1924 anayasasını imzalattık mı imzalattık. Milli üniter laik Devleti imzaladık mı imzalattık. Niye imzalattık? Çünkü güçlendirilmiş parlamenter rejim belgesinde bunun aksine imza attılar. Aynı zamanda terörle mücadele konusunu imzalattık mı imzalattık. Kayyumu imzalattık mı imzalattık." şeklinde konuştu.

"MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI DA GÖRÜŞÜLDÜ"

Özdağ, İçişleri Bakanlığı dışında Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da görüşüldüğünü belirtti. Bu konularda yazılı bir metinde anlaşma sağlanmadığını söyleyen Özdağ, Kültür Bakanlığı'nın Turizm Bakanlığı'na ayrılabileceği konusunun da masaya geldiğini paylaştı. Milli İstihbarat Teşkilatı'nın başkanının içinden birisinin seçilmesi durumunda desteklendiklerini de vurguladı.

Özdağ, bu mutabakatın Türk siyasetine önemli bir katkı sağladığını ve Zafer Partisi olarak Türk siyasetini yeniden şekillendirdiklerini ifade etti.

Editör: İsa Aslantaş