Hayırsever İş İnsanı Ashabil Tanrıverdi’nin babası Zekeriya Tanrıverdi adına yaptırdığı İmam Hatip Ortaokulu Liselere Giriş Sınavı (LGS)’nda üstün başarı kazandı. Okulda dereceye giren öğrenciler hayırsever İş İnsanı Ashabil Tanrıverdi tarafından ödüllendirildi.

Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu’nda LGS’de dereceye giren öğrenciler için tören düzenlendi. Zekeriya Tanırverdi İmam Hatip Ortaokulu Konferans salonunda düzenlenen törene Hayırsever İş İnsanı Ashabil Tanrıverdi, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Milli Eğitim Onikişubat İlçe Müdürü Harun Kurt, Şube Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Whatsapp Image 2024 07 09 At 16.01.30 (1)

ASHABİL TANRIVERDİ’YE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Okul Müdürü Nuri Şengül, açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman da kısa sürede başarılarından söz ederek Kahramanmaraş’ta birinci sıraya gelen Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulunu yapmakla yetinmeyip, okulun başarısı için ilgisini esirgemeyen Hayırsever İş İnsanı Ashabil Tanrıverdi’ye teşekkür etti.

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN BURADAYIZ

Kahraman, “Okulumuzun bağışçısı, Lütuf Mensucat adına çok kıymetli Ashabil Tanrıverdi Abimiz, kıymetli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, çok değerli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız ve iki kanatlı bir nesil yetiştirmek için gecesini gündüzüne katan, bu uğurda çaba sarf eden, dünyaya geliş amacı doğrultusunda iyi evlat yetiştirmek isteyen kıymetli velilerimiz ile tüm umudu kendilerine bağladığımız kıymetli yavrularımız. Bugün sembolik bir ödül töreni hediye etmek için bir aradayız." Dedi.

Whatsapp Image 2024 07 09 At 16.01.30

Eğitim sisteminde çalkantı: Kadrolu öğretmenler hedefte... Görevden almalar başlıyor! Eğitim sisteminde çalkantı: Kadrolu öğretmenler hedefte... Görevden almalar başlıyor!

OKULUN BAŞARISI VE GELECEĞİ

Kahraman, okulun kısa zamanda büyük başarılara imza attığını belirterek şunları söyledi: "Okulun ismi Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu olunca bir kez daha düşünmek gerekiyor. Hakikaten de kısa zaman içerisinde ilimize damgasını vurmuş ve otomatik olarak ilk sıraya yerleşmiş bir okuldan bahsediyoruz. Bir zamanlar öğrenci bulmakta zorlandığımız, öğrencileri devam etsin de okul kapanmasın diye kapı kapı gezdiğimiz günleri bilenler de vardır içimizde. O günleri öğrenci olarak iyi hatırladığımız için çoğumuz da hatırlayacaktır. Bugünlere geldik. Hamdolsun. Ve güzel bir nesil, iyi bir nesil, kaliteli bir nesil. Hem bu dünya için hem ahiret için iki kanatlı bir nesil.

VELİLERE VE ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR

Eminim bu okulumuza teveccüh eden tüm velilerimiz bu hassasiyetle öğrencilerini buraya gönderiyorlar. Ve buradan dönüp giden, kayıt olamadığı için üzülen nice velimizin varlığına da şahidiz. Hamdolsun bugünleri de yaşıyoruz, görüyoruz. Ve ekranda sembolik olarak on tanesini gördüğümüz ama her biri birbirinden kıymetli bin yüz tane evladımız bu okulumuzda eğitim görüyorlar. Bu evlatlarımız yarının anneleri, yarının iyi neslini yetiştirecek olan kıymetli yavrularımız. Onlar iyi yetişirlerse yetiştirdikleri evlatlar da kaliteli yetişecek."

Whatsapp Image 2024 07 09 At 16.01.31

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE DİKKAT ÇEKEN ELİF'LER

Ödül alan öğrenciler arasında dikkatini çeken Elif isimli öğrencilere değinen İl Milli Eğitim Müdürü Kahraman, onların sahneye çıkmasını istedi:

"Birbirinden değerli üç tane Elif ismini taşıyan öğrencimiz de dikkatimi çekti. Elif'te bir hikmet olsa gerek ki on öğrencinin üç tanesi Elif. O üç öğrencimiz de buradaysa, onları sahneye alabilir miyim? Elifler, şöyle Elif gibi gururlanarak dik durun bakayım. Utangaç durmayın. Dik durun şöyle. Sizleri ve sizin şahsınızla size emek veren annelerinizi, babalarınızı ve hassaten öğretmenlerinizi tebrik ediyorum kıymetli dostlar."

ASHABİL TANRIVERDİ'YE TEŞEKKÜR

Okulun yapımında ve başarısında büyük pay sahibi olan AEshabil Tanrıverdi'ye teşekkür eden Kahraman, "Hatırlanmak güzel bir duygu. Okulumuzu yapan Ashabil Tanrıverdi abimiz unutmayıp, değer verip sadece okulu yaptırmakla kalmamış, elini okuldan çekmemiş ve hala başarılı öğrencileri veya okula katkı sunulacak her ne var ise bir fırsat bilip okulla gönül birlikteliğini devam ettirmekte. Bundan dolayı da sizlerin adına, sizlerin huzurunuzda gönülden teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Ve hayırseverlerimizin sayılarının artmasını diliyorum." dedi.

GELECEĞİN UMUTLARI

Kahraman, gençlere olan umudunu dile getirerek "Sizler bizim göz bebeğimizsiniz. Biz sizlerden çok umutluyuz. Hele hele hep şikayet ettiğimiz şekliyle gençliğin her geçen gün biraz daha sorgulandığı, biraz daha bu nereye gidiyor diye hayıflandığımız bir dönemde sizler bizim umudumuzsunuz. Biz sizlerden çok şey bekliyoruz. Deprem sonrasında Elif Ejderha kızımız ve onunla beraber diğer beş tane daha yavrumuz, Türkiye olmak suretiyle deprem sonrasındaki azimlerinin bir neticesi olarak bu şehre umut oldular. Yaralı şehrimize yeniden moral kaynağı oldular." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından LGS’de dereceye giren öğrencilere Hayırsever İş İnsanı Ashabil Tanrıverdi tarafından hazırlanan hediyeler takdim edildi.

Editör: İsa Aslantaş