Kahramanmaraş'a Akın Eden Turistlerin İlk Durağı Burası Oluyor Kahramanmaraş'a Akın Eden Turistlerin İlk Durağı Burası Oluyor

Kahramanmaraş'ta 2023 yılında meydana gelen depremde evi yıkılan 8 çocuk annesi Eşe Gedikli, zorluklara rağmen pes etmedi ve kaldığı konteynerin önüne rengarenk bir bahçe yaptı.

76 yaşındaki Gedikli, eski toprağa olan özlemini ve doğa sevgisini bu şekilde dile getirdi.

Dulkadiroğlu ilçesi Erkenez Mahallesi Havaalanı Konteyner Kent'te yaşayan Gedikli, depremde ağır hasar gören evinin yıkıldığını ve o tarihten beri konteynerde yaşadığını ifade etti.

Toprağa olan sevgisini ve doğayla iç içe olma ihtiyacını dile getiren Gedikli, "Evimiz yıkıldı, eski toprağız, yaşlıyız ama yine de burada bahçe yapmayı canımız istiyor" dedi.

Daha önce de bahçe ile uğraşmaya alışkın olduğunu belirten Gedikli, "Ben 76 yaşındayım. Çarşıda bir evde oturuyordum. Evim ağır hasarlıydı ve yıkıldı. Depremden sonra konteynerde yaşıyorum. Önceden beri bahçe ile uğraşmaya alışkınız. Toprakla uğraşmayı seviyorum. Burada konteynerin önüne bahçe yapıyorum ve onunla uğraşıyorum. Bahçede domates var, biber var, soğan var, reyhan var, maydanoz var. Yemek yaparken onlardan koparıyorum, yemeklere doğruyorum. Onları suluyorum, onlara bakıyorum" ifadelerini kullandı.

Editör: İsa Aslantaş