BOTAŞ, Türkiye genelinde haneler ve sanayi tarafından kullanılan doğalgaz fiyatlarında Ocak dönemi için bir değişiklik olmadığını duyurdu.

Emekli maaşı tartışmalarında son durum: AK Parti'den hafta başında netleşme sinyali Emekli maaşı tartışmalarında son durum: AK Parti'den hafta başında netleşme sinyali

HANELER İÇİN M3 BAŞINA 4.08063 LİRA

BOTAŞ'ın aylık olarak belirlediği tarifeye göre, haneler için doğalgazın metreküp başına fiyatı 4.08063 lira olarak sabit kaldı. Bu durum, Ekim ayında gerçekleşen yüzde 20'lik zammın ardından üçüncü ayda da fiyatların değişmediği anlamına geliyor.

SANAYİ VE ELEKTRİK SANTRALLERİNDE FİYATLARDA DEĞİŞİKLİK YOK

Ekim ayındaki yüzde 20'lik zammın ardından elektrik santralleri ve sanayi grubu için belirlenen gaz fiyatı, Ocak ayında da aynı seviyede kalarak üçüncü ayını geride bıraktı. Elektrik santralleri için yüzde 42, ağır sanayi için yüzde 45'lik düşüş yaşanırken, küçük sanayi için ise yüzde 20'lik bir artış görüldü.

HANE FİYATLARI EYLÜL 2022'DEN BU YANA SABİT

Bir önceki yılın rekor fiyat artışlarının ardından, küresel enerji darboğazının hafiflemesiyle birlikte, doğalgaz fiyatları bu yıl haneler için sabit kaldı. Hane fiyatları, Eylül 2022'den bu yana değişiklik göstermedi.

Editör: İsa Aslantaş