Erzincan'ın İliç ilçesindeki bir altın madeni ocağında meydana gelen heyelan, toprak altında kalan 9 işçinin akıbetini belirsiz kılıyor. Ancak son gelişmeler, bu işçilerden 3'ünün, maden ocağının yakınındaki "manganez ocağı"nda olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Çöpler köyündeki maden ocağında 13 Şubat'ta gerçekleşen toprak kayması sonucunda kaybolan 9 işçiyi bulma çalışmaları, 5. gününde hala devam ediyor. Ekipler, güvenlik kamerası görüntülerini inceledikten sonra bazı noktalarda metal yoğunluğu tespit etti.

MANGANEZ OCAĞI İNCELENİYOR

Maden sahasındaki ilk toprak kayması, "manganez ocağı" bölümünün arkasında gerçekleşti. Bu bölge, yapılan incelemelerde metal yoğunluğu belirlenen noktalar arasında yer alıyor.

İŞÇİLERİN AKIBETİ BELİRSİZ

Olay anında iki aracın toprak kayması nedeniyle "manganez ocağı" bölümüne düştüğü düşünülüyor. Derin bir çukur şeklinde olan bu ocakta, araçlara ait bazı parçalar bulundu. Ekipler, güvenlik kamerası görüntüleri ve bulguları değerlendirerek, kayıp 3 işçi ile 2 aracın bu bölgede olabileceği ihtimalini üzerinde duruyor.

Erdoğan'dan Irak dönüşü 2 başlıkta ekonomi değerlendirmesi | Kamuda tasarruf, gıdada fahiş fiyat Erdoğan'dan Irak dönüşü 2 başlıkta ekonomi değerlendirmesi | Kamuda tasarruf, gıdada fahiş fiyat

BAKAN BAYRAKTAR'IN AÇIKLAMASI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "9 kardeşimizi arıyoruz. Bu arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin, işçilerimizin 3'ünün bir lokasyonda, 6'sının diğer bir lokasyonda olduğunu tespit ettik." şeklinde konuştu.