6 Şubat 2023'te sabaha karşı 04.17'de meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin üzerinden bir yıl geçti. Binlerce canın kaybedildiği bu felaketin yıl dönümünde, acı hala tazeliğini korurken, deprem günü 112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan çağrılar da gözler önüne serildi.

Başkan adayı Toptaş: Hemşehrilerimizin güvenine layık olmak için var gücümüzle çalışacağız Başkan adayı Toptaş: Hemşehrilerimizin güvenine layık olmak için var gücümüzle çalışacağız

ACI DOLU ÇAĞRILAR: YARDIM BEKLEYENLERİN ÇIĞLIKLARI

Deprem günü 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ulaşan acı dolu çağrılarda, bazıları yakınları için yardım çığlığı atarken, bazıları ise henüz ne yaşadığını kavrayamamış bir şekilde enkaz altında yardım beklediklerini ifade etti.

maras-depremleri-1

ÇAĞRI MERKEZİNDE YAŞANAN DRAMATİK ANLAR

Hatay'ın Antakya ilçesinde bulunan 112 Acil Çağrı Merkezi'nde meydana gelen çökme sonrasında, çağrı merkezinde çalışan personeller arasında yaralananlar ve hayatını kaybedenler oldu. Göçük altında mesai arkadaşlarının olmasına rağmen, görevlerini bırakmayan personel, vatandaşlardan gelen ihbarları alarak olayın ardındaki dramatik anları yaşadı.

SES KAYITLARINDA YARDIM ÇIĞLIKLARI

Depremin yıl dönümünde ortaya çıkan ses kayıtlarında, depremzedelerin 112 ihbar hattına yansıyan yardım çığlıkları duygusal anların yaşandığını gözler önüne serdi.