ABD'nin Alaska Havayolları'na ait bir yolcu uçağı, havadayken meydana gelen basınç düşüşü olayında acil çıkış kapısının patlamasıyla sarsıldı.

Olay sonrasında uçak, acil iniş yapmak üzere Portland Uluslararası Havalimanı'na yönlendirildi. Yaşanan olay, uçağın içindeki panik dolu anların kameralara yansımasıyla dikkat çekti.

AB liderler zirvesinde Türkiye'ye ilişkin sonuç bildirgesi yayımlandı AB liderler zirvesinde Türkiye'ye ilişkin sonuç bildirgesi yayımlandı

YOLCULAR SAKİNLİĞİNİ KORUDU, YARALANAN OLMADI

Alaska Havayolları'na ait olan uçakta basınç düşmesi nedeniyle acil çıkış kapısının patlaması, kabin içindeki yolcular arasında kısa süreli panik yaşanmasına neden oldu.

Uçaktaki 174 yolcu ve 6 mürettebat, oksijen maskeleri düşerken sakinliğini korumayı başardı. Neyse ki, olayda herhangi bir yaralanma yaşanmazken uçak, Portland'a acil iniş gerçekleştirdi.

BOEING 737-MAX 9 UÇAĞI EKİM AYINDA TESLİM EDİLMİŞTİ

Alaska Havayolları tarafından ekim ayında teslim alınan Boeing 737-MAX 9 tipi yolcu uçağı, 1282 sefer sayılı olarak havalanmıştı.

Kalkıştan kısa bir süre sonra meydana gelen acil durum, uçağın Portland'a güvenli bir şekilde geri dönmesine neden oldu. Havayolu şirketi, konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapmazken, olayın sebepleri ve çıkış kapısının patlama nedeni hakkında henüz bilgi verilmedi.

Kaynak: İHA