Açık Sahne Sanat Akademisi, minik ve genç üyelerin bireysel çalgı performanslarını sergiledikleri etkileyici bir konser düzenledi.

Bu özel etkinlik aynı zamanda bir kitap toplama kampanyasına ev sahipliği yaptı.

"1 Bilet = 1 Kitap" çağrısıyla gerçekleşen bu kampanya kapsamında, ilk ve ortaokul düzeyindeki ihtiyaç sahibi okullara yönelik birçok kitap toplandı.

SANATIN GÜCÜ, DAYANIŞMANIN İZLERİ

Sanatsal faaliyetlerin öğrencilerin müzikal gelişimlerine katkı sağlarken aynı zamanda şehir kültürüne olan katkısını önemseyen Açık Sahne Sanat Akademisi, bu tür etkinliklerle bu hedefe ulaşmayı amaçlıyor.

Akademi, her yaştan sanatsevere kapılarını sonuna kadar açık tutuyor. Akademiyi ise Ezgi Tekgül ve Hasan Oğuz Canlı  yönetiyor.

Mardin'in sessiz hazinesi: Hisarkaya köyü göz açmamış tarih! Mardin'in sessiz hazinesi: Hisarkaya köyü göz açmamış tarih!

Sosyal medya hesapları (@aciksahneakademi, [email protected]) üzerinden faaliyetlerini duyuruyor ve takipçilerini haberdar ediyor.

KURUCU ŞEFİN AÇIKLAMALARI

Açık Sahne Sanat Akademisi'nin kurucusu ve şefi Ezgi Tekgül, konuyla ilgili şunları dile getirdi:

"Biz Açık Sahne Sanat Akademisi Derneği olarak buradayız. Bugün, derneğimizin minik üyelerinin gerçekleştirdiği özel bir konserle bir aradayız. Bu konserin amacı, ilk ve ortaokul seviyesindeki kitap bağışlarını toplayarak ihtiyaç sahibi okullara ulaştırmak. Bugün, bu amaç doğrultusunda güzel bir kitap koleksiyonu oluşturduk. Derneğimize olan ilgi her geçen gün artıyor. Müziği seven her yaştan kişi, derneğimize katılabilir ve faaliyetlerimize destek olabilir. Baharın gelmesiyle birlikte açık hava etkinliklerimiz de olacak. Tüm vatandaşlar, sosyal medya hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirler."