227 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı 227 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı

Yargıtay binasında düzenlenen Adalet Akademisi programında Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can'ın telefonunda yapılan görevde yükselme mülakatına dair şok edici torpil mesajları gün yüzüne çıktı.

CAN'IN TELEFON YAZIŞMALARINDA TORPİL İDDİALARI

Adalet Akademisi programında, Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can'ın cep telefonundaki yazışmalarda, mülakat sınavında yükselmek isteyenlerle ilgili torpil mesajları ortaya çıktı.

26 Ocak'ta gerçekleşecek olan Adalet Bakanlığı görevde yükselme mülakatına girecek personel için gelen torpil istekleriyle bizzat ilgilenen Can, özel kalem müdürüne bu konuda talimat verdi.

"NOTUMUZU ALDIK" MESAJI KAMERALARA YANSIDI

Can'ın bir mesajına, "Abi notumuzu aldık, takip edeceğiz inşallah" şeklinde yanıt vermesi kameralara yansıdı. Bu olay, Adalet Bakan Yardımcısı'nın görevde yükselme mülakat sürecinde torpil iddialarına karıştığına dair ciddi şüpheleri beraberinde getirdi.

CHP'DEN AK PARTİ'YE GEÇEN MİLLETVEKİLİNDEN TORPİL TALEBİ

Cep telefonundaki yazışmaların Fox TV kameraları tarafından görüntülendiğinden habersiz olan Can'a torpil talebini iletenlerden biri de CHP'den AK Parti'ye geçen İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi oldu. Bu durum, siyasi arenada da yankı uyandırdı.

Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can'ın 'takipteyim' dediği anlara dair görüntülerin yer aldığı 'Skandalın Belgesi' başlıklı özel haber, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

Adalet sisteminde şeffaflığın ve tarafsızlığın önemine vurgu yapılırken, söz konusu iddiaların detaylı bir şekilde incelenmesi bekleniyor.

"Şehit yakını diyerek mülakatta hassasiyet gösterilmesini istemem torpilmiş"

Habere göre Can'a mesaj gönderenler arasında AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi de yer aldı.  İddiaların ardından sosyal medya hesabından ilgili videoyu paylaşan Çelebi, sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

"İzmir’den ŞEHİT BABASI R.O.’nun ricası üzerine Adalet Bakan Yardımcımız Ramazan Can’a “Mülakata giren kardeşimiz şehit yakını bilginiz olsun, takdirlerinize!” diyerek mülakatta bu konuda hassasiyet gösterilmesini istemem torpilmiş.

Şehit cenazesinden çıkıp DEM’lenmeye gidenleri, devletimize işgalci diyen Demirtaş’ı haber yapamayan FoxTV öyle buyurmuş.

Yazılı sınavı 89 olan kardeşimizin bize ihtiyacı bile yok. Bir şehit babasının ricasını sadece hassasiyet gösterilmesi için iletmek boynumuzun borcudur!

Satırın altında 'ŞEHİT YAKINI' da yazıyor ama FOX tilkilik yapıp yayınlamıyor, hatta kapatıyor!

İsteyen gazetecilere gösterelim!!!"

(Kaynak: FOX Haber)