Kahramanmaraş siyaset tarihinin aday adaylığı sayısı yönünden en kısır dönemini yaşayan Kahramanmaraş’ta metropol ilçesinin iki belediye başkanının gitmesine kesin gözüyle bakılmasına rağmen aday adaylığını düşünen isimlerin ortaya çıkmaması şaşkınlık yarattı.

Kahramanmaraş’ta yıkım oranı yüzde 95 Kahramanmaraş’ta yıkım oranı yüzde 95

NEREDE BÜYÜKŞEHİR ADAY ADAYLARI

Yerel seçimlerde aday adaylığını düşünen isimler perde arkasında çalışmaya başladı. Büyükşehir’de mevcut Başkan Hayrettin Güngör ile birlikte Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, Ak Parti Genel Merkez SKM Başkanı Ahmet Özdemir, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ve AK Parti'nin deneyimli isimlerinden Celalettin Güvenç gibi isimleri Büyükşehir Belediye Başkan Aday adaylığında geçerken metropol ilçelerine başkan adayı çıkmaması şaşkınlık yarattı.

ak-parti-adaylik-sureci

OKAY VE MAHÇİÇEK’İN ADAY GÖSTERİLMEYECEĞİNE KESİN GÖZLE BAKILIYOR

Partinin kurulduğu günden beri Ak Partide aktif rol olan ve son iki dönemdir Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı görevini yapan Necati Okay’ın ve polis baskınına maruz kaldığı Onikişubat Belediyesinde iki dönemdir Başkanlık yapan Hanefi Mahçiçek’in aday gösterilmeyeceğine kesin gözle bakılırken iki metropol ilçesine de aday adaylığını düşünen isimler meydana çıkmadı.

HALKIN DEĞİL GENEL MERKEZİN İSTEDİĞİ İSİMLER ÖNEMLİ

Ak parti tarafından aday adaylarının meydana çıkmamasının temelinde ise genel merkezin aday belirlemede izlediği politikanın yanlışlığı oldu.

Hiçbir zaman yapılan anketlere ve temayül yoklamalarını dikkate alınmadığından şikâyet eden aday adayları, halkın istediği isimlerden uzak genel merkezde kimin yakını veya adamı varsa onun adaylığa daha yakın olduğunu belirttiler.

Dolayısıyla sahada çalışmak yerine genel merkezde kendilerini aday yapacak isimler üzerinde çalışmalarının daha önemli olduğunu belirttiler.