Adil Bayındır, 23 Kasım 1950 tarihinde Bayındır Köyü'nde doğdu. Beyşehir'e 1954 yılında ailesinin taşınmasıyla burada büyüdü. Eğitim hayatına Eşrefoğlu İlkokulu'nda başlayan Bayındır, ortaokulu ve liseyi Beyşehir Lisesi'nde tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi'nde İnşaat Mühendisliği bölümünde eğitim gördü ve 1975 yılında mezun oldu.

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dağlı’dan ’Babalar Günü’ mesajı SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dağlı’dan ’Babalar Günü’ mesajı

Belediye Başkanlığı ve Siyasi Kariyeri

Askerlik görevini 1976-1977 yıllarında yedek subay olarak tamamlayan Bayındır, Beyşehir'de Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmaya başladı. 1989 yılında Beyşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Adil Bayındır, bu görevi üç dönem boyunca sürdürdü. 2002 yılında Milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti, ancak seçilemedi.

Yerel Yönetimde Bağımsız Başkanlık

Adil Bayındır, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Bağımsız olarak Beyşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını koydu ve seçimi kazandı. Beyşehir halkının büyük teveccühüyle belediye başkanı seçilen Bayındır, yerel yönetimdeki üçüncü dönemine başladı.

Editör: İsa Aslantaş