Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Mehmet Kıraç, sandıktan zaferle çıktı. Sosyolog kökenli Kıraç, bundan böyle Afşin'in yeni belediye başkanı olarak görev yapacak.

İNŞAATTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA UZANAN YOLCULUK

Afşin'de doğup büyüyen Kıraç, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. 1994 yılında inşaat işiyle ticarete atılan Kıraç, un, yem, hazır beton ve güneş enerjisi santralleri kurarak ticari hayatını sürdürdü. Sivil toplum kuruluşlarına da aktif olarak katılan Kıraç, 1994 yılında Afşin Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı ile siyasi hayatına adım attı. Daha sonra Fazilet Partisi ve AK Parti bünyesinde görev alan Kıraç, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti'nin Afşin Belediye Başkanlığı adayı oldu ve seçimden zaferle çıktı.

KIRAÇ'TAN AFŞİN'E VAATLER

Evli ve 3 çocuk babası olan Kıraç, Afşin'i daha modern, daha yaşanabilir bir şehir yapmak için projeler üretmeye başladı. Seçim kampanyası boyunca Afşin'in sorunlarını ve ihtiyaçlarını dinleyen Kıraç, altyapı çalışmaları, park ve bahçeler, eğitim ve sağlık gibi alanlarda önemli yatırımlar yapmayı vadetti.

Vali Ünlüer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programına Katıldı Vali Ünlüer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programına Katıldı

AFŞİN'DE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Kıraç'ın belediye başkanlığı seçimini kazanmasıyla Afşin'de yeni bir dönem başladı. Sosyolog kimliği ve ticari tecrübesiyle Afşin'i kalkındırmak için kolları sıvayacak olan Kıraç'tan Afşinliler büyük umutlar bekliyor.