Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen titiz çalışmalar sonucunda, Afşin İlçesi'nde uyuşturucu madde kullanımına yönelik önemli bir operasyon gerçekleştirildi. 27 Ocak 2024 tarihinde, saat 16:30 sıralarında, ihbar üzerine harekete geçen Afşin İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüpheli bir aracı takibe aldı.

PARK HALİNDEKİ ARAÇTA UYUŞTURUCU BULUNDU

Kahramanmaraş'ta 20 yaşındaki kız 27 yaşındaki sevgilisini öldürdü Kahramanmaraş'ta 20 yaşındaki kız 27 yaşındaki sevgilisini öldürdü

Ekiplerin dikkatli takibi sonucu, park halinde bulunan ve içinde M.Ç. (44), H.K. (24), ve A.A. (70) isimli şüphelilerin bulunduğu araçta arama yapıldı. Yapılan aramada, toplamda 69.50 gram toz esrar olduğu değerlendirilen madde ele geçirildi.

ŞÜPHELİLERİN EVLERİNDE ARAMALAR YAPILDI

Operasyonun devamında, şüphelilerin evlerinde de aramalar gerçekleştirildi. M.Ç.'nin evinde 1 adet ruhsatsız çift kırma av tüfeği, bu tüfeğe ait 5 adet fişek, 56 adet kenevir tohumu, 2 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan payp aparatı ve 41 gram kubar esrar bulundu. A.A.'nın evinde ve H.K.'nin evinde ise her birinde 1 gram kubar esrar ele geçirildi.

OPERASYONUN SONUCU VE DEVAM EDEN SORUŞTURMA

Elde edilen bulguların ardından, Cumhuriyet Savcılığı'na bilgi verildi ve şüpheli şahıslar gözaltına alındı. Şahıslar hakkında, "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak" ile "2521 Sayılı Kanuna Muhalefet" suçlarından soruşturma başlatıldı.

KAHRAMANMARAŞ JANDARMA KOMUTANLIĞI'NDAN HALKIN HUZURU İÇİN KARARLILIK MESAJI

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak adına yürüttüğü çalışmalarını azim ve kararlılıkla sürdüreceğini bildirdi. Yapılan bu operasyon, bölgede uyuşturucu ile mücadelede etkin bir adım olarak kaydedildi.

Editör: İsa Aslantaş