Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin 2. Olağan Konya İl Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu.

DAVUTOĞLU: KONYA’YI FUHUŞTAN VE UYUŞTURUCUDAN TEMİZLEYECEĞİZ

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Konya için çağrıda bulunarak, "Konya’yı fuhuştan, uyuşturucudan temizleyeceğiz. Konya için yeni bir başlangıç lazım" dedi. Kongrede partisinin hedefleri hakkında konuşan Davutoğlu, Konya'nın potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla çeşitli projeler üzerinde çalışacaklarını ifade etti.

"HİZMETKAR OLDUĞUM ŞEHİR"

Davutoğlu, Konya delege kimliğini göstererek duygusal bir vurgu yaptı. "Hayatımda birçok unvan, birçok kimlik taşıdım. Ama şimdi bu elimde taşıdığım 1 numaralı Konya delege kimliği benim için en büyük şereftir" diyen Davutoğlu, Konya ile özdeşleşmenin kendisi için büyük bir onur olduğunu belirtti.

KONYA'YA TEKNOLOJİ VE SANAYİ MERKEZİ HEDEFİ

Partisinin Konya için belirlediği hedeflere değinen Davutoğlu, "Konya’yı teknoloji, sanayi merkezi yapacaktık. Şimdi ne var Konya’da? Belediyenin hizmet binası yok. Bir kısmı kiralık alanlarda çalışıyor. Konya yemyeşil olacak demiştik. Parsel parsel satıldı. Onlar anca doların yeşilini görürler" şeklinde konuştu.

Kızılcahamam Kampında Sert Rüzgarlar: AK Parti’de Gerilim Tırmanıyor Kızılcahamam Kampında Sert Rüzgarlar: AK Parti’de Gerilim Tırmanıyor

ERBAKAN'IN ŞEHRİ: "BENİM HİZMETKAR OLDUĞUM ŞEHİR"

Davutoğlu, sözlerini "Ben kimseyi terk etmedim. Ben devlete bağlılığımı terk etmedim. Ama siz bizleri terk edenleri seçerseniz ülkeyi bu hale getirirler. Bir şiirle olmaz bu işler. Bütün gelecek gönüllülerine selam ediyorum. Allah sizden razı olsun. Konya’yı teknoloji, sanayi merkezi yapacaktık. Şimdi ne var Konya’da? Belediyenin hizmet binası yok. Bir kısmı kiralık alanlarda çalışıyor. Konya yemyeşil olacak demiştik. Parsel parsel satıldı. Onlar anca doların yeşilini görürler. Bunlar demiş ki ‘Benim ülkem, şahsımın memleketi…’ Öyle değil. Bizim şehrimiz Erbakan’ın şehri. Benim hizmetkar olduğum şehir" sözleriyle tamamladı.

Davutoğlu'nun açıklamaları, Konya'da Gelecek Partisi'nin vizyonu ve hedefleri hakkında önemli bilgiler sunarken, kongreye katılan partililerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Editör: İsa Aslantaş