Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İlçe Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği için aday adaylığı düşünen isimlerin başvurularını gerçekleştirecekleri bildirildi.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, aday adaylarının başvuru sürecinin detaylarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Kahramanmaraş'taki "ölüm yolu" için önlem alınması çağrısı Kahramanmaraş'taki "ölüm yolu" için önlem alınması çağrısı

BAŞVURU SÜRECİ DETAYLARI

Başkan Görgel, basın toplantısında, aday adaylarının başvurularını https://basvuru.akparti.org.tr/ adresindeki formları doldurarak gerçekleştirebileceklerini belirtti.

Aday adaylarının, gerekli evrakları hazırlayarak bizzat başvuruda bulunmaları gerektiğini ifade etti.

Başkan Görgel, güçlü bir kadro ile seçime hazır olduklarını vurgulayarak, aday adaylığı başvurularının 17 Kasım Cuma günü sona ereceğini açıkladı.

BAĞIŞ BEDELLERİ VE İSTİSNALAR

Başvuruda bulunacak aday adaylarından alınacak bağış bedellerini açıklayan Görgel, büyükşehir belediye başkan aday adaylarından 50 lira, ilçe belediye başkan aday adaylarından 20 bin lira, meclis üyeliği aday adaylarından ise 10 bin lira bağış alınacağını belirtti.

Kadın ve genç adaylardan bu bedelin yarısını, engelli adaylardan ise dörtte birini alacaklarını söyledi.

TEMAYÜL YOKLAMASI VE SÜRECİN ŞEFFAFLIĞI

Aday adaylığı başvurularının sona ermesinin ardından 19 Kasım Pazar günü temayül yoklaması yapacaklarını açıklayan Görgel, bu yoklamanın geniş katılımla gerçekleştirileceğini ifade etti. Aday adaylarının belirlenmesi sürecini demokratik ve şeffaf bir şekilde yürüteceklerini belirten Görgel, partisinin güçlü kadrosuyla her türlü seçime hazır olduklarını dile getirdi.