Kahramanmaraş’ta Ak Turizm’in kurucusu 20 Ocak 1997’de yılında Adana’dan gelirken Toprakkale mevkiinde geçirdiği trafik kazası sonrası vefat eden Ali Kurtul için çocukları bir kez daha harekete geçti.

26 yıl önce elim bir kazada hayatını kaybeden babaları Ali Kurtul için okul yaptırma kararı alan Ali Kurtul’un oğlu Hacı İsmail Kurtul Kahramanmaraş Valiliği ile Dulkadiroğlu’nda 16 derslikli okul yapmak için protokol imzaladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir harekete geçti: Yürüyüş yolları yenileniyor Kahramanmaraş Büyükşehir harekete geçti: Yürüyüş yolları yenileniyor

“Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası” çerçevesinde Dulkadiroğlu ilçesinin ihtiyaç olan bölgede ilkokul yapmak için imzalanan protokol törenine Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ile Kurteks Tekstil Yetkilisi olarak Hacı İsmail Kurtul katıldı.

Valilik makamında imzalanan tören sonrası bir konuşma yapan Vali Ünlüer, hayırsever aileye teşekkür ederek okulun öğrenciler ve şehir için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Editör: İsa Aslantaş