Ankara'da, iddiaya göre okulda düşen ve beyin kanaması geçiren 8 yaşındaki Mira Şahin, şu anda yoğun bakımda tedavi görüyor. Şahin'in ailesi, olaydan okulu sorumlu tutarken, Milli Eğitim Bakanlığı ise adli ve idari soruşturma başlattı.

Restoranlarda Fiyat Fırtınası! Boykot Dalgası Büyüyor! Restoranlarda Fiyat Fırtınası! Boykot Dalgası Büyüyor!

AİLE OKULU SORUMLU TUTUYOR, SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Skandal olay, Keçiören ilçesindeki Halit Fahri Ozansoy İlkokulu'nda meydana geldi. 3. sınıf öğrencisi Mira Şahin'in iddiaya göre okulda düşerek beyin kanaması geçirdiği belirtildi. Sağlık ekipleri tarafından Etlik Şehir Hastanesi'ne kaldırılan Mira'nın kafatasında 8 kırık tespit edildi. Yoğun bakımda tedavi gören Mira'nın hayati tehlikesinin devam ettiği ifade edildi. Ailenin beyin kanaması geçiren kızlarını okulu sorumlu tutup şikayetçi olmalarının ardından polis de olayı incelemeye aldı.

ANNEANNE İDDİALARI SERT BİR DİLLE YERİNE GETİRDİ

Mira Şahin'in anneannesi Miyase Karakaş, yaşananları şu şekilde aktardı: "Dün okuldan aradılar, 'Çocuğunuz düştü, buraya gelin alın' dediler. Gittiğimizde çocuğu öğretmenler masasının üzerine yatırmışlardı. Çocuk kusmuş, altına kaçırmış, bilinci kayıp. Öğretmenler başında, 'Ambulansı çağıralım mı?' diyorlar. Olayın üzerinden 3 saat geçmiş daha ambulans çağırmamışlar. Biz çağırdık ambulansı. Ne olduğu belli değil. Çocuğumuzu darp mı ettiler, bir yerden mi düştü; bize açıklama yapmadılar. Sonra aldık hemen hastaneye getirdik.” Karakaş, "Bu resmen bir cinayet" diyerek tepkisini dile getirdi.

SORUŞTURMA SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılırken, polis ekipleri okuldaki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Mira Şahin'in sınıf öğretmeni B.Ö. ifade verirken, öğrencilere de pedagog eşliğinde olayın sorulacağı belirtildi. Okul yönetimi ve sınıf öğretmeni ise polis soruşturması devam ederken herhangi bir açıklama yapmayacaklarını belirtti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Valiliği, yaşanan olayla ilgili açıklama yaparak adli ve idari soruşturmanın başlatıldığını duyurdu. Açıklamada, Mira Şahin'in okulda başını sıraya çarpması sonucu yaralandığı ve tedavisinin Etlik Şehir Hastanesi'nde başladığı belirtildi. Olayla ilgili adli ve idari sürecin sürdürüldüğü vurgulandı.