Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde yaşayan 30 yaşındaki Rukiye Kök, ailesinin desteği ile girişimcilik yolculuğuna çıkarak hem kendi markasını oluşturdu hem de 8 kişiye istihdam sağlıyor.

Kök, Yeşilyöre Mahallesi'nde kurduğu işletmede yoğurt, süt, tereyağı, kaymak ve peynir gibi ürünler üreterek geniş bir pazar alanı oluşturmayı hedefliyor.

yogurt-1

ANNESİNİN TEK KEÇİSİYLE YOLA ÇIKTI, ŞİMDİ BÜYÜK İŞLERE İMZA ATIYOR

Rukiye Kök, girişimcilik serüvenine annesinin tek keçisiyle başladıklarını belirtiyor. "Şimdi ise hem işletmelerimizi kurduk, hem de markalarımızı oluşturduk" diyen Kök, ailesinin finansal destekleri sayesinde bu başarıya ulaştığını ifade etti.

GENÇ GİRİŞİMCİ, YEŞİLYÖRE'DE KENDİ MARKASINI OLUŞTURUYOR

Kök, "Ben Türkoğlu'nun Yeşilyöre köyünde kalıyorum. Ve Yeşilyöre'de böyle bir işletmeye başlamak istedik. Ne eksik diye düşündüğümüzde yoğurt üzerine bir işletmenin eksik olduğunu düşündük. Genç bir girişimci olarak böyle bir şey yaptığım için kendimle gurur duyuyorum. Burada yoğurt, süt, tereyağı, kaymak ve peynir gibi ürünleri işliyoruz ve bunun pazarlamasını yapıyoruz. Bir aile şirketi de diyebiliriz aslında. Ailem bana bu konuda finansman oldu. Benden hiçbir zaman desteklerini esirgemediler. Böyle bir şey yapmak isteyip de yapamayanlara da bir ilham kaynağı olmak istiyorum" şeklinde konuştu.

annesinin-tek-kecisiyle-baslayan-hikaye-kahramanmarasta-yukselen-bir-isletme

Kahramanmaraş'ta iki haftalık iş yeri alevler içinde kaldı Kahramanmaraş'ta iki haftalık iş yeri alevler içinde kaldı

ANNENİN TEK KEÇİSİYLE BAŞLAYAN İŞ, ŞİMDİ TONLARCA SÜT İŞLEMEYE DÖNÜŞTÜ

Kök, annesinin tek keçisiyle başladıkları işin büyüyerek devam ettiğini kaydederek şunları söyledi;

"Annemin tek keçisi vardı. Bu işi hep büyütmek istiyordu. Aileye bir katkıda bulunmak istiyordu. Benim en büyük ilham kaynağım annem diyebilirim. 3-4 kova ile başladık ve şu an kendi markamızı oluşturduk. Her gün 2 buçuk ton süt işliyoruz. Yeşilyöre yoğurt olarak yolumuza devam ediyoruz. Ve bir aile tesisi oluşturduk. Hem markamız hem biz şu an her yere servis yapıyoruz. Bundan sonraki hedefim büyük bir pazar alanı oluşturmak, adımızı daha fazla yerlere duyurmak. Büyük bir iş yeri açmak ve burayı genişletmek istiyorum. Buraya herkese bekliyoruz. Buraya gelin bir yayık ayranımızı için, yoğurdumuzun tadına bakın bizler de sizleri burada misafir edelim"