Antalya'da yaşanan şiddetli sağanak yağışlar, büyük bir felakete yol açtı. 47 yaşındaki Halil Yıldız'ın otomobil içerisinde ölü bulunduğu alt geçitteki su seviyesi, 2,5 metreye kadar yükseldi.

Su baskınları ve alt yapıda yaşanan sorunlar, kenti olumsuz etkiledi. Kentin çeşitli bölgelerindeki alt geçitler, yollar, ev ve iş yerlerinde su baskınları meydana geldi.

KENTTEKİ YAŞAM ALANLARI SU ALTIINDA KALDI

Turizm cenneti Antalya, son iki gündür etkili olan sağanak yağışlar ve fırtına nedeniyle büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya.

Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu ve Döşemealtı ilçelerinde etkili olan yağışlar, kenti adeta felç etti.

Muratpaşa Nüfus Müdürlüğü hizmet veremezken, Kepez Devlet Hastanesi'nde su tahliye sistemlerindeki sorunlar laboratuvar hizmetlerini aksattı.

ACİL DURUM ÇAĞRI MERKEZİNE YOĞUN İHBAR YAĞDI

Acil Durum Çağrı Merkezi, yaşanan felaket nedeniyle yoğun bir şekilde çalıştı. Sadece 8 saat içinde 1500'den fazla ihbar geldi.

Yağmur Taktaş Cinayete Mi Kurban Gitti? Sevgilisi Şüpheli! Yağmur Taktaş Cinayete Mi Kurban Gitti? Sevgilisi Şüpheli!

Çoğunlukla ev ve iş yerlerindeki su baskınlarıyla ilgili olan bu ihbarlar, kentteki felaketin boyutunu gözler önüne serdi.

2,5 METRE SU SEVİYESİNDE CENAZESİ BULUNAN KURBAN

Sağanak yağışların etkisiyle alt geçitler adeta su altında kaldı.

Gıyaseddin Keyhüsrev Altgeçidi'nde yoğun bir su birikintisi içerisinde Halil Yıldız'ın otomobil içerisinde ölü bulunması, felaketin boyutunu gözler önüne serdi.

Alt geçitteki su seviyesi azalsa da geride çöp ve duvardaki izler kaldı. 2,5 metrelik su seviyesi, yaşanan felaketin ne denli büyük olduğunu ortaya koydu.

YÜZLERCE KİLOGRAM YAĞIŞ KENTİ VURDU

Son 24 saat içinde Kepez ilçesinde metrekareye 304 kilogram, Muratpaşa'da ise 234 kilogram yağış düştü.

Bu yağış miktarı, kentin altyapısını zor durumda bıraktı ve felaketin boyutunu artırdı.