Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan dönüşü basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda ekonomi gündemine ve asgari ücrete dair önemli mesajlar verdi. İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının detayları:

ASGARİ ÜCRETTE YENİ GELİŞMELER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretle ilgili olarak, "Asgari ücret konusunun kendi takvimi var biliyorsunuz. İşçilerimizi ara zamla rahatlatmıştık, şimdi de işçi ve işveren kesimini bir araya getirip en makul çözümü bulacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Milyonlarca emekli bu haber bekliyor: İşte konuşulan rakam Milyonlarca emekli bu haber bekliyor: İşte konuşulan rakam

KÜRESEL ENFLASYONLA MÜCADELE KARARLILIKLA DEVAM EDİYOR

Erdoğan, küresel gündemi meşgul eden enflasyon sorunuyla mücadelede kararlı olduklarını vurgulayarak, "Enflasyonun belini kırdık, etkilerini de önümüzdeki süreçte sileceğiz. Asgari ücrete cumhuriyet tarihinde yapılmamış oranda zam yaptık" dedi.

EMEKLİLERE YÖNELİK ÇÖZÜMLER VE İKRAMİYELER

Cumhurbaşkanı, emeklilere yönelik çözümler hakkında da konuşarak, "Emeklilerimizin maaşlarını artırdık ve onları daha da rahatlatacak çözümleri geliştirdik ve çok yakında uygulayacağız. Bu ay içinde emeklilere kısa vadede rahatlatacak 5 bin liralık ikramiye ödemelerini planladık" şeklinde açıklamalarda bulundu.

TEDBİRLERLE DESTEKLENEN ÇALIŞAN VE EMEKLİLER

Erdoğan, alınan tedbirlerle desteklenen çalışan ve emeklilerle ilgili olarak, "Aldığımız tedbirlerle yapacağımız ödemelerle emekli ve çalışanlarımızın yanında durduk, bundan sonra da durmaya devam edeceğiz" sözleriyle önceki politikalarına vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları, ekonomik gelişmeler ve asgari ücret konusundaki beklentilere dair kamuoyunda merak uyandırdı.

Editör: İsa Aslantaş