İncirliova'da Sağanak Yağışlar Sonrasında Belediye Ekipleri Seferber Oldu

Gece Boyunca Süren Çalışmalarda Başkan Kaya İncelemelerde Bulundu

İncirliova ilçesinde meydana gelen şiddetli sağanak yağışlar, beraberinde su taşkınlarını getirirken, belediye ekipleri gece boyunca teyakkuza geçerek vatandaşların yardımına koştu. İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, çalışma yapılan bölgelerde gece boyunca gerçekleştirilen çalışmalara liderlik ederek, olumsuz hava şartlarından etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu.

Yağışlar Nedeniyle Su Taşkınları ve Baskınlar
Aydın genelindeki birçok mahallede etkili olan yağışlar, İncirliova'da özellikle İkizdere, Sınırteke, Arzular, Eğrek, Karabağ, Dereağzı, Erbeyli, Akçeşme ve İstiklal Mahallesi başta olmak üzere birçok yerde su taşkınlarına ve baskınlara yol açtı. Gece boyunca teyakkuzda olan İncirliova Belediyesi ekipleri, vatandaşların mağduriyetini önlemek ve acil ihtiyaçları karşılamak adına çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Milyonları büyüleyen mavi yapraklar: Bitkilerin gizemli dönüşümü! Milyonları büyüleyen mavi yapraklar: Bitkilerin gizemli dönüşümü!

Başkan Kaya: "Ekiplerimiz İle Birlikte Sahadayız"
Belediye Başkanı Aytekin Kaya, aşırı yağışlardan etkilenen bölgelerdeki çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, "Gece 23.00’ten bu yana ekiplerimiz ile birlikte sahadayız. Gece boyunca devam eden yağışlar nedeniyle özellikle kırsal bölgelerde su taşkınları ve baskınlar meydana geldiğini gördük. Pek çok çiftçimizin bahçe ve tarlarına suyun zarar verdiğini ve yine bazı ağıllarda hayvanların zarar gördüğünü tespit ettik. Vatandaşlarımıza yardımcı olmak adına ekiplerimiz mesai tanımaksızın sahada olmaya devam edecekler" şeklinde konuştu.

Acil İhtiyaçlar İçin Talimat Verildi
Başkan Kaya, su baskınlarının yaşandığı yerlerde incelemelerde bulunarak mahalle sakinleri ile görüştü. Acil ihtiyaçların giderilmesi için ilgili birimlere talimat veren Başkan Kaya, belediyenin tüm imkânlarını seferber ederek vatandaşların yanında yer aldıklarını belirtti. Ekiplerin, zarar gören alanlardaki suyun tahliyesi için aralıksız bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

20231130aw088337-3

Kaynak: İHA