Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olan Erhan Ersavaş (41), depremin yıl dönümü olan 6 Şubat'ta saat 04.17'de, Ankara'dan Kahramanmaraş'a ulaşmasının ardından Moderatör TV & Kanal 46 mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

YOLA ÇIKIŞ VE HEDEFLER

Erhan Ersavaş, "Öncelikle sizlere kanalınıza ve bütün Kahramanmaraş halkına teşekkürlerimi bir borç bilirim. Kahramanmaraş beni bağrına bastı." diyerek duygularını dile getirdi. 6 Şubat'ın yıl dönümünde Kahramanmaraş'a yürüyerek, şehrin ihtiyaçlarını dile getirdiğini belirten Ersavaş, "Sesimizi duyan var mı' sloganıyla yola çıktım. Ve gerçekten birçok insanın yüreğinden o sessiz çığlıklarını bir şekilde dile getirmiş oldum. Bütün şehrimin ihtiyaçlarını her gün günlerce dile getirmeye çalıştım elimden geldiği kadarıyla." ifadelerini kullandı.

Görgel ve Kirişci’den Şehitler Haftası’nda Anlamlı Ziyaret Görgel ve Kirişci’den Şehitler Haftası’nda Anlamlı Ziyaret

SÜRECİN DEVAMI VE DESTEK ÇAĞRISI

Erhan Ersavaş, "Kahramanmaraş benim için bir sevdaydı. Biz seçim için değil, Kahramanmaraş için yola çıktık. Ve sesimizi duyurmak için yola çıktık." diyerek motivasyonunu açıkladı. Halkın desteğine vurgu yaparak, "Özellikle bundan sonraki süreçte desteğini esirgememeleri noktasında Kahramanmaraş'ın her şeye ihtiyacı var sloganıyla bu sesi daha güçlü bir şekilde Vatandaşlarımızla eee devam ettirmemiz gerekliliğini savunuyorum." dedi. Ersavaş, "Ve bugün bağıra bağıra söylüyoruz biz bu cümleyi. Kahramanmaraş'ın her şeye ama her şeye ihtiyacı var." şeklinde vurguladı.

YENİ YOLCULUK VE UMUT

Son olarak, Erhan Ersavaş, "Aslında çok daha uzun bir yolculuğa başlıyoruz Kahramanmaraş'ın sorunlarını ve güçlü bir şekilde ihtiyaçlarını dile getirmeye başlıyoruz. Bu anlamda da aslında yolumuz çok daha yeni başlıyor. Ben özellikle bundan sonraki süreçte desteğini esirgememeleri noktasında 'Kahramanmaraş'ın her şeye ihtiyacı var sloganıyla' bu sesi daha güçlü bir şekilde Vatandaşlarımızla devam ettirmemiz gerekliliğini savunuyorum." diyerek umut dolu sözlerle açıklamalarını noktaladı.