Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kabine toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

EMEKLİ İKRAMİYESİ ARTIŞI

Bakan Işıkhan, emekli bayram ikramiyesinin tutarının 2 bin liradan 3 bin liraya yükseltilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. "Yasa Meclis'ten geçti. Biz her zaman en iyi rakamları vermeyi arzu ederiz. Ancak koşullar doğrultusunda hareket ediyoruz. İnşallah daha iyi hizmetlerimiz olacak." dedi.

Bakan Şimşek'ten 'yerel yatırımcı' açıklaması: Kelime finans jargonunda yoğun olarak kullanılıyor Bakan Şimşek'ten 'yerel yatırımcı' açıklaması: Kelime finans jargonunda yoğun olarak kullanılıyor

ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

İkramiyelerin hesaplara ne zaman yatırılacağı konusunda açıklamalarda bulunan Işıkhan, ödeme günlerini planladıklarını belirtti ve "Bayramdan önce emeklilerimizin hesabına aktarmış olacağız." şeklinde konuştu.

PRİM GÜNÜ EŞİTLENMESİ

Gazetecilerin "Prim günü eşitlenmesi konusunda da seçim sonrası çalışmanız olur mu?" sorusuna yanıt veren Bakan Işıkhan, konunun Orta Vadeli Program'da (OVP) olduğunu kaydederek düzenleme içine alınacağını dile getirdi. "İstihdamı arttırmak, kayıt dışılığını azaltmak bizim en önemli hedeflerimiz arasında." diyen Işıkhan, "Emekliler yılıyla ilgili desteklerimiz olacak. Çalışmalarımız devam ediyor." açıklamasında bulundu.