Evlilik 2 Ay Sürdü, Nafaka 25 Bin TL! Mahkeme Kadının Hakaretlerini de Gerekçe Gösterdi! Evlilik 2 Ay Sürdü, Nafaka 25 Bin TL! Mahkeme Kadının Hakaretlerini de Gerekçe Gösterdi!

Erzincan'da yaşanan toprak kayması felaketi, dokuzuncu gününe girerken, kurtarma ekipleri hala ulaşılamayan dokuz işçinin umuduyla çaba harcıyor. Ancak, arama çalışmalarının devam ettiği her iki bölgede de yeni bir heyelan riski ortaya çıktığı için çalışmalar durduruldu.

BAKANLAR BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, felaket bölgesinde incelemelerde bulundu.

"BÜTÜN KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLERİM"

Bölgeye ilk müdahale edemeyen Bakan Özhaseki'ye, gecikme sebebi sorulduğunda şu cevap geldi: "Felaket günü 2 saatlik bir operasyon geçirdim, eğer özür dilemem gerekiyorsa, bütün kamuoyundan özür dilerim."

TOPRAĞIN ÇEVREYE ETKİSİ

Özhaseki, uzmanlarla birlikte ilk andan itibaren bölgede olduklarını belirtti ve şunları ekledi:

"Toprağın güvenli bir yere nakli için gerekli çalışmalar yapıldı. Arkadaşlarımız her gün 9 noktadan numune alarak toprağın çevreye zarar verip vermediğini değerlendiriyorlar. Şu ana kadar tehlikeli atık bulunmadı."