“Görevimize 5 bin konutla başlayacağız” “Görevimize 5 bin konutla başlayacağız”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Okay, bu özel günde sevgi ve hoşgörü vurgusu yaptı.

PEYGAMBERİMİZİN ÖZEL GÜNÜ

Başkan Okay, mesajının başında, "Peygamberimiz Hz. Muhammed'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili'ni idrak ediyoruz." diyerek, bu önemli günü hatırlattı. Mevlid Kandili'nin anlamına vurgu yaparak, bu güzel gecede duaların semaya yükseleceğini belirtti.

DAYANIŞMA VE DUALAR

Başkan Okay, pandemi ve diğer felaketlerin yaşandığı zorlu bir dönemde olduklarını hatırlattı. Kaybettikleri için dualar edeceklerini söyledi ve Rabb'e bir daha böyle acılar yaşatmaması için dua etti. Başkan, Kandil gecelerinde olduğu gibi her zorlukta bir ve beraber olduklarını, sevgi ve hoşgörüyü asla elden bırakmadıklarını vurguladı.

MANEVİ YÜKSELİŞ

Başkan, Kandil gecelerinin maneviyatlarını yükselttiğini belirtti ve Mevlid Kandili'nin manevi dünyayı aydınlatan en güzel günlerden biri olduğunu ifade etti. Peygamberimizin dünyaya teşrifinin yıl dönümü olduğu için bu gecede yüce Yaradan'a dualar ederek af ve mağfiret istediklerini dile getirdi.

BİRLİK VE BERABERLİK

Başkan Okay, insanlar arasındaki sevgi, birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesini diledi. Tüm olumsuzlukların çözülmesini, devletin, milletin ve İslam aleminin huzura ermesini temenni etti. Son olarak, Mevlid Kandili'nin tüm vatandaşlara, ülkeye, İslam aleminin geneline ve dünyaya huzur ve mutluluk getirmesini diledi.