Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Anadolu Yayıncılar Federasyonu'nun organize ettiği etkinlikte gazetecilerle bir araya geldi.

KAMUDA SERVİSLERİN KALDIRILMASI

Tasarruf tedbirleri çerçevesinde kamuda servislerin sonlandırılmasını değerlendiren Işıkhan, "Tasarruf tedbirlerini uygulamak için hep birlikte çaba göstermeliyiz" dedi.

"Türk Lirası'nın değerini yükseltmek ve satın alma gücünü artırmak ana hedefimiz" diyen Bakan Işıkhan, enflasyonun azalmasıyla birlikte refah seviyesinin yükseleceğini vurguladı. Işıkhan, bu bağlamda kalıcı refahın sağlanmasının amaçlandığını belirtti.

En Düşük Emekli Maaşı İçin Yeni Tahminler: Temmuz Zammı Ne Kadar Olacak? En Düşük Emekli Maaşı İçin Yeni Tahminler: Temmuz Zammı Ne Kadar Olacak?

346Eaae4Shutterstock 1449930071 Rk24

BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Işıkhan, emeklilerin bayram ikramiyesi ödemelerine ilişkin takvimlendirme çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. "Bayram öncesinde ödemeleri gerçekleştireceğiz, yakın zamanda takvim açıklanacak" şeklinde konuşan Işıkhan, süreci netleştireceklerini belirtti.

KÖK AYLIĞA DAİR

Bakan Işıkhan, kök aylığı 10 bin liranın altında olan 3 milyon 601 bin emekli olduğunu dile getirdi. Kamu ve özel sektörle yapılan anlaşmalarla emeklilerin sosyal ve ekonomik olarak desteklenmesinin sürdüğünü açıklayan Işıkhan, "Emeklilerimizin faydalanabileceği birçok anlaşmayı, haberleşmeden ulaşıma, kültürel etkinliklerden zincir marketlere ve online alışveriş platformlarına kadar hayata geçireceğiz" şeklinde konuştu.

Screenshot 5 Xe0Q

EYT'YE İLİŞKİN

EYT düzenlemesi kapsamında emekli olanlara özel bir vurgu yapan Işıkhan, yaklaşık 2 milyon kişinin emekli olduğunu ifade etti. Ayrıca, 2,5 milyon kişinin de önümüzdeki 5 yıl içinde sisteme dahil olacağını belirtti.

Editör: İsa Aslantaş