Trabzon'un Tonya ilçesinin merkezi Orta Mahalle'de bulunan Tonya Belediye Başkanlığı'nda akşam saatlerinde şok edici bir olay yaşandı. Belediye Başkanı Osman Beşel'in iddiasına göre, mesai saatlerine uymadıkları gerekçesiyle memurlar H.U. (63) ve H.K. (64) hakkında tutanak tutuldu.

Tutanağa itiraz eden iki memur, Beşel'in makam odasına girerek tartışmaya başladı.

Tartışma sertleşince memurlardan biri Beşel'e kafa atarken, diğeri de tokatla saldırdı.

Diğer belediye personelinin araya girmesiyle memurlar odadan çıkarıldı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

TOKİ'den konut çıkanlar dikkat! Gelişmeleri e-Devlet'ten öğrenebilecekler TOKİ'den konut çıkanlar dikkat! Gelişmeleri e-Devlet'ten öğrenebilecekler

Başkan Beşel, İlçe Devlet Hastanesi'nde tedavi edildikten sonra taburcu edildi.

Darp raporu alarak şikayetçi olan Beşel'e karşılık, 2 memur 'kamu görevlisine hakaret', 'kamu malına zarar verme' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından gözaltına alındı.

BAKAN TUNÇ'TAN SERT TEPKİ

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada saldırıyı kınayarak, "Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’e odasında yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Soruşturma başlatıldı, 2 şüpheli gözaltına alındı. Başkanımıza acil şifalar diliyor, saldırıyı şiddetle kınıyorum" ifadelerine yer verdi.

AK PARTİ'DEN KINAMA MESAJI

Olayın ardından AK Parti il başkanı Sezgin Mumcu ve eski Trabzon milletvekili Salih Cora da sosyal medya üzerinden saldırıyı kınadı.

İl Başkanı Mumcu, "Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel'e yapılan saldırıyı kınıyorum. Bu saldırı, Tonya halkının iradesine yapılmış bir saldırıdır. Saldırganların en ağır şekilde cezalandırılması için gereken yapılacaktır. Olayı yakından takip edeceğim. Başkanımıza geçmiş olsun" dedi.

'MİLLİ İRADEYE SALDIRI'

Cora da paylaşımında, "Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel'e yapılan saldırıyı ve darp girişimini şiddetle kınıyorum. Bu saldırı, milli irade ve halkımızın özgür iradesine yapılmış bir saldırıdır. Hiçbir tehdit ve şantaj bizi geri adım atmaktan alıkoymayacaktır" şeklinde açıklama yaptı.

Editör: İsa Aslantaş