Beşiktaş'ın efsane ismi Burak Yılmaz'ın istifasının ardından takımın başına getirilen Rıza Çalımbay, siyah-beyazlı takımın başında ilk döneminde çeşitli zorluklarla karşılaştı.

Süper Lig'de çıktığı 3 maçta 2 galibiyet ve 1 beraberlik elde eden Çalımbay, Konferans Ligi'nde ise talihsiz bir yenilgiyle sarsıldı.

BEŞİKTAŞ'IN LİGDEKİ PERFORMANSI

Rıza Çalımbay'ın liderliğindeki Beşiktaş, Süper Lig'de mücadele ettiği 3 maçta etkileyici bir performans sergiledi.

Kepezspor Karabük İY maçı canlı yayınlanacak mı? Kepezspor Karabük İY maçı canlı izle! Kepezspor Karabük İY maçı canlı yayınlanacak mı? Kepezspor Karabük İY maçı canlı izle!

Başakşehir ve Samsunspor'u mağlup eden takım, Ankaragücü ile oynadığı mücadelede ise 1-1 berabere kaldı.

Konferans Ligi'nde Club Brugge'e evinde 5-0 mağlup olarak tarihi bir yenilgi yaşadı.

SAKATLIKLAR ÇALIMBAY'IN GÜNDEMİNDE

Çalımbay'ın basın toplantılarında sıkça vurguladığı konulardan biri de oyuncuların sakatlıkları oldu.

Ankaragücü ile berabere kalındığı maçın ardından yapılan açıklamada, Çalımbay, "Elimizde kanat yok. Muleka'yı Cenk'i koyuyoruz, yerleri oraları değil çocukların. Brugge maçında savunmadaki 4 oyuncunun 3'ü kendi yerinde değil. Sakatlarımız dönünce her şey bizim için iyi olacak." şeklinde konuştu.

BRUGGE MAÇI SONRASI SAKATLIK ŞİKAYETLERİ DEVAM EDİYOR

Club Brugge'e karşı alınan 5-0'lık mağlubiyetin ardından Çalımbay, sakatlık sorunlarına dair benzer bir açıklama yaparak, "O kadar çok eksik var. Hepsi meydana çıktı. Ne sağ bekimiz sağ bek, ne sol bekimiz sol bek. Maçı kaybetmek istemedik ama 1 stoperimiz bile yok doğru dürüst." ifadelerini kullandı.