ABD Başkanı Joe Biden, İsrail ve Hamas arasında gerçekleşen esir takası ve geçici ateşkesin ardından önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar:

Sarkozy'ye 2012 Seçim Kampanyası İçin 1 Yıl Hapis Cezası Verildi Sarkozy'ye 2012 Seçim Kampanyası İçin 1 Yıl Hapis Cezası Verildi

"YOĞUN ABD DİPLOMASİSİYLE VARILAN ANLAŞMA"

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail ve Hamas arasında yaşanan olumlu gelişmeleri değerlendirirken, anlaşmanın "yoğun ABD diplomasisiyle" sağlandığını vurguladı.

BİDEN'DEN OLUMSUZ GELİŞMELERE YANIT

Yaşanan olumsuz gelişmelerle ilgili sorumluluğu kabul etmeyen Biden, olumlu gelişmeleri ise kendi lehine çekme çabasına girdi. İsrail ile Hamas arasında varılan geçici ateşkes ve rehine takası anlaşmasına ilişkin konuşan Biden, Hamas'ın rehin aldığı 50'den fazla esirin serbest bırakılacağını belirtti.

ABD'NİN ROLÜ

Biden, ABD'nin bu anlaşmada oynadığı rolü vurgulayarak, bölgedeki gerginliğin azaltılması için yapılan diplomatik çabaların önemine dikkat çekti. ABD Başkanı, bu tür anlaşmaların barış ve istikrarın sağlanması adına atılan önemli adımlar olduğunu ifade etti.

Bu açıklamalar, bölgedeki tansiyonun düşürülmesine yönelik atılan adımların uluslararası düzeydeki yankılarını artırabilir.