Beyaz Saray'ın locası, ABD'nin en yaşlı başkanı Joe Biden'ın 81. yaş gününü coşkulu bir atmosferde karşıladı. İşte detaylar:

BİDEN, 81 YAŞINA GİRDİ!

ABD Başkanı Joe Biden, 81. yaşına girdi. Ülkenin en yaşlı başkanı unvanını taşıyan Biden, yeni yaşını sosyal medya hesapları üzerinden sevenleriyle paylaştı.

BEYAZ SARAY'DA YALNIZ KUTLAMA

Biden, yaş gününü Beyaz Saray'da düzenlenen özel bir yemek masasında kutladı. Tek başına oturan Başkan, masasında alevlenen özel doğum günü pastasını sosyal medya üzerinden paylaşarak dikkatleri üzerine çekti.

biden-dogum-gunu

81 YAŞINA ÖZEL 81 MUM

Doğum günü pastasında 81 mum bulunan Biden, bu özel anı sosyal medya platformu Threads üzerinden paylaştı. Başkan, paylaşımına "81 yaşına girdim ve sahip olduğum tek şey yeni bir sosyal platformdu!" notunu düştü.

ŞAKALARLA DOLU KUTLAMA MESAJI

Biden, paylaşımında ayrıca esprili bir dille, "İyi dilekleriniz için teşekkürler millet. Ve doğum günü mum fabrikasındaki işçilere, sendikanızın size fazla mesai kazandıracağını umuyorum" dedi.

abd-biden

BEYAZ SARAY'DAN DAYANIKLILIK VURGUSU

Beyaz Saray, Başkan Biden'ın doğum gününe ilişkin yaptığı açıklamada, Biden'ın deneyimi ve dayanıklılığına vurgu yaptı. Sözcü Karine Jean-Pierre, "Onu yaşına göre değil, yaptıklarına göre değerlendirmemiz gerekiyor" dedi.

ABD'LİLERİN ENDİŞESİ

Slovenya, Filistin Devleti'ni resmen tanıdı Slovenya, Filistin Devleti'ni resmen tanıdı

Ancak, Biden'ın yaşının ABD'de bir tartışma konusu haline geldiği bir gerçek. Amerikalılar, Biden'ın ikinci dönem seçilmesi durumunda yaşının etkilerinden endişeli. Başkan, yeniden seçilmesi halinde görevdeki ikinci döneminin sonunda 86 yaşında olacak. Bu durum, ülkede geniş bir tartışma yaratıyor.

biden

Editör: İsa Aslantaş