Nissibi Köprüsü dönüm noktası olacak

Nissibi Köprüsü dönüm noktası olacak

Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, yapımında son aşamaya gelinin Nissibi Köprüsü'nün ilçe için bir dönüm noktası olacağını söyledi.


ADIYAMAN (AA) - Kahta Belediye Başkanı Toprak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Adıyaman ile Diyarbakır arasındaki karayolu mesafesini kısaltacak Nissibi Köprüsü'nün, Güneydoğu Anadolu bölgesinin ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi.


Adıyaman'dan Nissibi Köprüsüne kadar beton döküleceğini belirten Toprak, şunları kaydetti:


"Kahta ile köprü arasındaki yolun ihale aşaması bitmek üzere. Yeni ve kısa  bir  yol inşa edilerek, yıllardan beri kör nokta halinde olan Kahta ilçemiz artık özgürlüğe kavuşacaktır. AK Parti'nin şiar edindiği vatandaşa hizmet politikası sayesinde halkımız hizmet görmeye başladı. Hamdolsun Adıyamanımızı ve bizi  temsil eden 5 çalışkan milletvekiliniz var. Nissibi Köprüsünün açılışı bir kaç ay içerisinde yapılacak. Tabi ki köprü ile birlikte yol ve yol üzerinde kurulacak tesislerin çalışmaları aralıksız sürmektedir. Ümidimiz köprü açılışı ile birlikte Kahta'da ekonominin canlanmasıdır. Çıkmaz  sokaktan kurtulacak ilçemize iş adamları gelip büyük iş yerleri açacak. Bu şekilde ilçemizin ekonomisi canlanarak işsizlik sorunu çözülecek.''


 (AA)

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63