28 Temmuz'da, İstanbul'un Esenler ilçesinde meydana gelen tekel baskını, ülkenin gündemine bomba gibi düştü. Olayda silahlı zanlılar, bir grup gençle yaşanan anlaşmazlık sonucunda açtıkları ateşle 2 kişiyi öldürdü. Davanın seyri, son günlerde ortaya çıkan gelişmelerle birlikte daha da karmaşık hale geldi.

ESENYURT'TA NELER YAŞANDI?

Murat Özer, Servet Özer, Tarık Özer ve Azat Özer, bir tekel bayisine giderek Yusuf Erzen'e babasını sordu. Ancak, bu basit soru, kısa sürede silahların çekildiği bir tartışmaya dönüştü. Çatışmada, Yusuf Erzen ve arkadaşı Batuhan Bayındır hayatını kaybederken, Erzen'in ağabeyi Yunus Erzen ağır yaralandı.

Sahipsiz hayvanlara yönelik teklifte son durum: 7 madde kabul edildi Sahipsiz hayvanlara yönelik teklifte son durum: 7 madde kabul edildi

Murat Özer, Servet Özer, Tarık Özer ve Azat Özer ile bu olayda kaçmalarına yardım ettiği iddia edilen 5 zanlı ise polis tarafından gözaltına alındı.

BATUHAN BAYINDIR'IN AİLESİ ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKTİ

Batuhan Bayındır'ın ailesi, tv100'ün haberine göre, 3 milyon lira ve ayrıca 2 ev, 1 kamyonet ve 1 araba karşılığında şikayetlerini geri çekti. Aynı teklifin, Yunus Emre Erzen'in ailesine de yapıldığı öğrenildi. Ancak, bu kararın arkasında ne gibi nedenler olduğu henüz net değil.

HUSUMETİN KÖKENİ ESKİ ANLAŞMAZLIKLARA DAYANIYOR

Olayın detayları ortaya çıktıkça, şüphelilerle iş yeri sahipleri arasında daha önceki bir husumetin bulunduğu anlaşıldı. Yunus Emre Erzen'in babasının sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımın, şüphelilerin iş yerine gelerek maktul Erzen'den babasını sormasıyla tartışmanın başladığı belirtildi. Olayın kökeni, geçmişte yaşanan anlaşmazlıklara dayanıyor gibi görünüyor.

Editör: İsa Aslantaş