Kanal D ekranlarında izleyicilerle buluşan Şarkılar Bizi Söyler programı, bu akşam renkli bir konuğu ağırladı. Programın bu haftaki konuğu, müziğin özgün sesi Buzuki Orhan oldu. İşte detaylar...

BUZUKİ ORHAN KİMDİR? KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Müzik dünyasının sevilen isimlerinden Buzuki Orhan'ın hayatına dair merak edilen soruları yanıtlıyoruz. Buzuki Orhan, aslen Batı Trakyalı, Türk asıllı, Yunanistan vatandaşı olan Orhan Osman adıyla 1976 yılında Almanya'da dünyaya gelmiştir.

Uzun yıllar müzik kariyerine yurtdışında devam eden sanatçı, Bulgaristan, Almanya, Amerika ve Fransa gibi ülkelerde müzik çalışmalarını sürdürmüştür. Türkiye'de de büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Buzuki Orhan, "Gökkuşağı" adlı ikinci albümüyle müzikseverlerle buluşmuş ve Türk sanatçılarının albümlerinde buzuki enstrümanını çalan bir isim olarak öne çıkmıştır.

SANATÇI, AVRUPA'DAN TÜRKİYE'YE UZANAN BİR KARİYERE SAHİP

Sahne performansıyla dikkat çeken Buzuki Orhan, Avrupa genelinde birçok konser vermiş ve müzikseverlerle buluşmuştur. Günümüzde ise Türkiye genelindeki konser çalışmalarını sürdürerek müzik kariyerini zirveye taşımaya devam etmektedir.

Kahramanmaraş'la Gaziantep arasına helikopter düştü! Kahramanmaraş'la Gaziantep arasına helikopter düştü!

Şarkılar Bizi Söyler programının renkli konuğu Buzuki Orhan'ın kariyeri ve müzikle dolu yaşamı, izleyicileri ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Sanatçının müzik dünyasındaki iz bırakan başarıları, Şarkılar Bizi Söyler'de detaylı bir şekilde ele alındı.