Resmi Gazete'nin dünkü mükerrer sayısında yer alan Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan düzenlemelerle, milyonlarca çalışanı ilgilendiren yemek ve yol parası istisnalarında önemli değişiklikler yapıldı.

Bakan Mehmet Şimşek açıkladı: Kredi kartında taksit kalkıyor mu? Bakan Mehmet Şimşek açıkladı: Kredi kartında taksit kalkıyor mu?

YEMEK PARASI İSTİSNA TUTARI 2024'TE 170 LİRAYA YÜKSELDİ

Yayımlanan genel tebliğe göre, günlük 110 lira olan yemek parası istisna tutarı, 2024 yılı için 170 liraya yükseltildi. Bu kararla birlikte aylık 4 bin 420 lira yemek parası ödemeleri vergiden istisna olarak çalışanlara ödenebilecek.

YOL PARASI İSTİSNA TUTARI 88 LİRAYA ÇIKARILDI

Aynı şekilde, 56 lira olan yol parası istisna tutarı da 88 liraya çıkarıldı. Buna göre, aylık 2 bin 888 lira yol parası ödemeleri de vergiden istisna olarak çalışanlara ödenebilecek.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI'NIN DÜZENLEMELERİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Mynet'in haberine göre, Resmi Gazete'nin dünkü mükerrer sayısında yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının, Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu Genel Tebliği, Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği, Harçlar Kanunu Genel Tebliği ve Gelir Vergisi Genel Tebliği, resmen yürürlüğe girdi. Bu düzenlemelerle birlikte vergi konularında önemli değişiklikler hayata geçirildi.