İstanbul'da, çeşitli şirketlere ait çekleri çalarak üzerlerinde oynamalar yaparak piyasaya sürme suçundan aranan bir kadın, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nın dikkatli çalışmaları sonucu kıskıvrak yakalandı.

YÜZÜNÜ DEĞİŞTİREN DOLANDIRICI

Sur Belediyesi'nde mazbata töreni sonrası hakaret içeren sözlere soruşturma Sur Belediyesi'nde mazbata töreni sonrası hakaret içeren sözlere soruşturma

Suç dosyası oldukça kabarık olan A.C. isimli şahıs, farklı kimlikle yakalanmamak adına oldukça ileri düzeyde tedbirler almıştı. Toplamda 6 ilde 19 farklı suçtan aranan A.C.'nin, yakalanmamak için kardeşine benzerlik gösterebilmek adına yüz estetiği operasyonları geçirdiği ve kilo verdiği belirlendi.

ÇALINTI ÇEKLER VE SAHTE MÜHÜRLER ELE GEÇİRİLDİ

Jandarma ekiplerinin titizlikle yürüttüğü operasyon sonucunda, Beyoğlu'ndaki bir konutta düzenlenen baskında A.C. suçüstü yakalandı. Yapılan aramalarda, birçok tüzel kişiliğe ait çalıntı çek koçanları, sahte kaşe ve mühürler ele geçirildi, bu durum A.C.'nin organize şekilde hareket ettiğini gözler önüne serdi.

KİMLİK DEĞİŞTİRME VE SÜREKLİ ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

A.C.'nin sorgulamasında, kardeşine ait kimlik bilgilerini kullanarak güvenlik güçlerinin dikkatinden sıyrılmaya çalıştığı anlaşıldı. Ayrıca, A.C.'nin sürekli adres değiştirerek izini kaybettirmeye çalıştığı ve bu yöntemle bir süre güvenlik güçlerinden kaçmayı başardığı tespit edildi.

ADALETE TESLİM

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonun ardından gözaltına alınan A.C., yapılan sorgulamanın ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu operasyon, çeşitli dolandırıcılık ve hırsızlık suçlarına karışan şahıslara yönelik güvenlik güçlerinin ne kadar kararlı ve dikkatli olduğunu bir kez daha gösterdi.