Antalya sahillerinde birbiri ardına bulunan insan cesetleri olayları, bugün Serik ilçesinde yaşanan yeni bir vaka ile devam etti. Valilikten yapılan açıklama ile dehşet olayın sır perdesi aralanmış oldu.

POLİS EKİPLERİ OTEL SAHİLİNDE 2 CESİT TESPİT ETTİ

Serik ilçesinde bulunan bir otelin sahilinde, sabah saatlerinde olay yerine gelen polis ekipleri, 2 cesetle karşılaştı. Otel çalışanlarının ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, sahil boyunca 500 metre aralıklarla bulunan cinsiyeti ve kimliği belirsiz iki ceset tespit etti. Cesetler, savcı incelemesinin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Mersin, Kayseri, Van ve Batman Emniyet Müdürleri Değişti! Mersin, Kayseri, Van ve Batman Emniyet Müdürleri Değişti!

ART ARDA BULUNAN CESİTLER AKILDAKİ SORULARI BERABERİNDE GETİRDİ

Önceki gün Antalya'nın Alanya ve Manavgat sahillerinde 1 çocuk ve 1 yetişkin cesedinin bulunmasının ardından, bir gün sonra Manavgat'ta 2, Serik'te 1 ceset daha keşfedildi. Dün ise Aksu sahilinde bir ceset daha bulundu. Antalya sahillerinde karaya vuran cesetlerin, bir kaçak göçmen teknesinin batması sonucu meydana gelmiş olabileceği üzerinde duruluyor.

KIBRIS AÇIKLARINDA BATAN GEMİNİN YOLCULARI OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada, olayla ilgili şu bilgiler verildi: "Antalya kıyılarında bulunan cansız bedenlerle ilgili yapılan incelemeler sonucunda, kıyıya vuran 6 cansız bedenden birinin bir süre önce kaybolan M.Ş.E.’ye ait olduğu değerlendirilmektedir. Diğer 5 cansız bedene ait ayakkabı ve kıyafetlerin üretim yerinin Suriye olduğu belirlenmiştir."

Açıklamada devamla, "Lübnan'ın Ankara Büyükelçiliği tarafından 11 Aralık 2023 tarihinde Lübnan ile Suriye arasındaki sahil bölgesinden yaklaşık 90 kişiyi taşıyan bir teknenin Kıbrıs’a doğru hareket ettiği, saatler sonra tekneyle bağlantının kesildiği ve müteakiben teknenin kaybolduğu bildirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

METEOROLOJİK KAYITLAR VE İNCELEMELER DEVAM EDİYOR

Valilik açıklamasında, "Son bir haftalık meteorolojik kayıtlar incelendiğinde hâkim rüzgârın güney ve dalganın güneydoğu yönünden geldiği tespit edilmiş olup, muhtemel teknenin batması sonucunda bahse konu cansız bedenlerin akıntı, rüzgâr ve dalga sebebiyle ilimizin kıyı hatlarına sürüklenebileceği ihtimali değerlendirilmektedir" denildi.

DENİZLERİMİZDE KAYIP GRUBA İLİŞKİN BİLDİRİM YOK

Açıklamanın devamında, "2023-2024 yıllarında Antalya ilinde herhangi bir düzensiz göçmen grubuna ilişkin intikal etmiş bir kaza/olay veya kayıp bildirimi bulunmamaktadır. Denizlerimizde ve kıyılarımızda meydana gelen şüpheli ölüm olaylarına ilişkin kolluk birimlerimiz ve cumhuriyet savcılıklarımızla koordineli bir şekilde çalışmalara devam edilmektedir” ifadeleri kullanıldı.